Šepetys ar šukos: ką pasirinkti?

Šukavimas – ypatinga mūsų plaukų priežiūros dalis. O ar žinai, kai tinkamai atlikti šį veiksmą ir kokias priemones geriausia tam naudoti?

Šukos

Šukų, kaip jau tikriausiai ir pati pastebėjai, būna įvairių: skiriasi jų forma (tiesios ir išlenktos), dantukų tankumas ir ilgis, storis. Visa tai, tiesą sakant, ne taip ir svarbu – didžiausią reikšmę mūsų plaukams turi medžiaga, iš kurios jos pagamintos. Jeigu nenori pakenkti savo plaukams, turi atminti: metalinių šukų naudoti negalima! Esmė ta, kad jos pažeidžia ir galvos odą, ir pačius plaukus – tai labai neigiamai atsiliepia jų sveikatai ir (tai jau pasekmė) tavo savijautai. Pačiomis geriausiomis laikomos kaulinės ir medinės – jos puikiai nuvalo plaukus ir švelniai masažuoja galvos odą. Šių medžiagų privalumai:

  •     Yra natūralios, tad nedirgina;
  •     Mažina plaukų elektrinimąsi.

Šukos iš gero plastiko ir ebonito (tvirtos gumos) yra kiek prastesnės, tačiau gerokai pigesnės nei medinės ir kaulinės. Jomis taip pat galima šukuotis, tačiau atsargiai – daugelio iš jų dantukai yra tikrai aštrūs. Tokių šukų reikia vengti – jos turėtų masažuoti galvos odą, o ne ją pažeisti.

Šepečiai

Su šepečiais ta pati istorija: sintetiniai šereliai nepageidaujami. Jie gali ne tik pažeisti plaukus, bet ir sudirginti odą. Trumpai tariant, naudos iš jų mažiau nei žalos, tad geriau naudoti natūralius (mediniais dantukais arba su natūraliais šeriais).

Šukavimas

Pirma taisyklė: po galvos plovimo šukuoti šlapių plaukų negalima! Kuo jie ilgesni, tuo didesnė rizika, kad kaip reikiant apmažinsi savo „augmenijos“. Esmė ta, kad šlapi plaukai yra sunkesni ir labiau sulimpa. Jeigu turi trumpus, šepečio tau nereikia (užteks ir šukų).

2 psl. »

Komentarai (6)

rusne 2015-06-09 19:45
man buvo idomu nes kad slapiu plauku negalima sukuoti o as kaip tik juos sukuoju :)
gintare 2013-12-14 13:12
jap
Vika 2012-01-31 14:01
Man irgi neteko girdėt, kad šepečiai kenktų :) O šiaip buvo įdomu pasiskaityt
Gilė-Agfai 2012-01-31 08:10
neįsižeiskite, bet manau, kad ji šarlatanė :) arba jūs kažką ne taip supratote. Šepečiai kenkti negali - bent jau mediniai tai tikrai. Kenkia plastikiniai ir tie, kurių dantukai aštrūs.
agfa 2012-01-30 21:38
man kirpeja sake tik su sukomis sukuoti, nes sepeciai gadina plauka
vaida 2012-01-30 21:36
mano plaukai labai veliasi, todel naudoju sepeti. Su sukomis neiseina ishsukuoti

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai