Šilti pasisėdėjimai su lietuviškų vaistažolių arbata ir tradicijomis

Dar tik įsibėgėjant antram rudens mėnesiui Vilniaus etninės kultūros centras kviečia į paskaitų, kino ir dirbtuvėlių ciklo „ETNO ketvirtadienis“ užsiėmimus bei į šeimoms skirtas šeštadienines popietes.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai du kartus per mėnesį vyksiantys įvairūs užsiėmimai, kurių tikslas – skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęstinumą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę. Tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių
seminarų, diskusijų, etnokino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu.

„Mes norime, kad tradicinė kultūra ir visi šio projekto metu vykstantys teoriniai bei praktiniai užsiėmimai būtų ne šaltai akademiški, o šilti ir jaukūs, kartu sėdint prie bendro stalo, gurkšnojant arbatą bei kalbant apie tai, kas mums yra svarbu. Todėl labai džiaugiamės, kad prie šio projekto sutiko prisidėti ir Švenčionių vaistažolių fabrikas (ŠVF), siūlantis didelį ETNO arbatos asortimentą. Vaistiniai augalai Lietuvoje nuo seno naudoti negalavimams gydyti, o ŠVF produkcijoje vėl atgimsta senosios vaistažolių vartojimo tradicijos. Ir kas gi gali būti geriau už karštos arbatos puodelį darganą rudens vakarą...“, – teigia etnokultūrinių renginių ciklo „ETNO ketvirtadienis“ sumanytojos Justina Mileškaitė ir Justė Michailinaitė.

Per užsiėmimus, geriant lietuviškų žolelių arbatą, bus dainuojamos liaudies dainos, grojama tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, jais improvizuojama, mezgamos riešinės, vejamos juostos, gaminami kalėdiniai žaisliukai ir Užgavėnių kaukės, marginami velykiniai kiaušiniai, žiūrimi įvairūs etnofilmai, klausomasi paskaitų ir įvairiausių pasakojimų, diskutuojama atsižvelgiant tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines Pasak Justės, „svarbu ne „konservuoti“, o interpretuoti ir iš dabarties taško pažvelgti į liaudies dainas, liaudies instrumentus, mitologiją, ją aktualizuoti bei taip paskatinti pripažinimą ir domėjimąsi etnine kultūra. Tik tokiu būdu galima užtikrinti mūsų dvasinio ir materialaus paveldo tąsą ateityje“.

2 psl. »

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai