Skaitome su „Nieko rimto“. Kęstutis Kasparavičius „Povandeninė istorija“

Esame laimingi galėdami pristatyti nuostabią naują rubriką, kurią ruošiame su nuostabiausios ir linksmiausios leidyklos „Nieko rimto“ bičiuliais. „Nieko rimto“ knygelės ne tik padės lavinti jūsų mažylius, bet leis ir jums pasinerti į stebuklingą knygų, svajonių ir vaikystės pasaulį. Ir mes kalbame visiškai rimtai!

Šiandien pristatome Kęstučio Kasparavičiaus knygą „Povandeninė istorija“.

Jūroje siautėjant bangoms, darbščioms žuvelėms nėra laiko ilsėtis – tik spėk suktis! Kai audros blaškomas garlaivis užplaukia ant seklumos, reikia čiupti inkarą ir smarkiai trūktelėti. Kai aukštos bangos nuneša tolyn kokią vienišą salą, tenka grąžinti paklydėlę ten, kur jai ir vieta. O kai saulę apgula tamsūs debesys, reikia nedelsiant juos išvaikyti.
Darbo – per akis. Ir nors žuvelės dirba pasišokinėdamos, kartais ir joms norisi pasvajoti apie padorias atostogas kur nors kitoje jūroje. Visa laimė, kad pačiam dugne gyvenantis Aštuonkojis sutinka ištiesti pagalbos... kojas.

Ištrauka iš knygos:
Vidury mėlynos jūros, kur vandens tiek daug, kad net raibuliuoja akyse, gyveno pulkas žuvų. Iš viso jų buvo aštuonios: Dryžius, Zebriukė, Taškutis, Rubuilė, Juostė, Margis, Dėmelė ir Spyglius.
Tą jūrą kartais užklupdavo smarkios audros. O kai audros nurimdavo, jūroje likdavo labai daug netvarkos. Po kiekvienos tokios audros žuvys turėdavo iš peties pasidarbuoti, kad viskas vėl būtų kaip buvę. O juk dar kai kur prireikdavo ir pašluot ar pavalyt.
Kadangi audros siautėdavo gana dažnai, žuvelės visai neturėjo laiko kada pailsėti. O apie padorias atostogas kur nors kitoje jūroje tai nedrįso nė pasvajoti.
Kartais nutikdavo taip, kad koks nors audros blaškomas garlaivis užplaukdavo ant seklumos. O jeigu nuo viso to blaškymosi dar ir jo variklis sugesdavo, padėtis tapdavo visai rimta.
Tada stipruolis Dryžius čiupdavo dantukais laivo inkarą, kuris buvo pririštas prie garlaivio ilgu lynu, ir smarkiai trūktelėdavo. Paskui, iš visų jėgų plakdamas uodega, nutempdavo vargšelį garlaivį iki pat kranto, o prireikus net iki artimiausio uosto.


Dar daugiau knygų, kurias galima ir virtualiai pavartyti „Nieko rimto“ internetiniuose namučiuose: www.niekorimto.lt

Komentarai

Skaitiniai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai