Smagios ir netikėtos idėjos vaikučių pusryčiams

Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis, tačiau daugelis mamų susiduria su problema: vaikas atsisako valgyti tai, kas būtina ir naudinga. Šios idėjos padės pamaitinti jūsų atžalą!

Gaminkite kartu su vaikais. Leiskite, kad jie jums padėtų (ir visai nesvarbu, ką gaminate – verdate avižinę košę ar kepate blynus. Mažieji su mielu noru valgys tai, prie ko prisidėjo patys).

Padarykite sumuštiniui „veiduką“. Žinoma, valgyti tokį maistą kasdien nerekomenduojama, tačiau kartais – tikrai galima. Papuoškite duonos riekutę virtais kiaušiniais arba kiaušiniene, sūriu, žalumynais, pomidorais... Užkandis atrodys ne tik smagiai, bet ir labai skaniai.

Dribsnius pakeiskite vaisiais. Vaikutis tikrai maloniai nustebs, jei į pusryčių dubenėlį su dribsniais ir pienu įpjaustysite šviežių arba džiovintų vaisių.

Vietoje pusryčių paruoškite vakarienę. Pastaba: šio eksperimento dažnai kartoti negalima. Jūsų vaikučiams bus labai netikėta, jei vietoje pusryčių meniu paruošite tai, ką gaminate vakarienei (ir sušveis tai su dvigubu malonumu).

Palepinkite vaikus šokoladiniu fondiu. Suprantama, toks malonumas taip pat neturėtų būti labai dažnas. Bet kartais pasimėgauti šokolade mirkytais vaisių (obuolių, bananų, apelsinų, kivių) gabaliukais nepakenks.

Ieškokite įkvėpimo kitų tautų virtuvėje. Sudarykite su vaiku 5 dienų planą: šiandien kaip anglai valgysite avižinę košę ir kiaušinius, rytoj pusryčiausite kaip prancūzai, ir t. t.

Darykite džiūvėsėlius. Jei ant stalo žiedėja raguolis, apkepkite jį orkaitėje. Patiekite su sviestu ir neriebiu jogurtu.

Sudėkite į omletą viską, ką turite. Na, gal ne visai viską, tačiau griežtų apribojimų tikrai nėra: tai gali būti kumpis, sūris, pomidorai, žalumynai, paprikos... Toks patiekalas bus spalvingesnis ir kels apetitą.

Pasigaminkite obuolių ir moliūgų tyrelės. Tai labai greitas, skanus ir naudingas skanėstas. Obuolius ir moliūgą nulupkite, supjautykite kubeliais ir virkite vandenyje, kol suminkštės ir suvirs. Įberkite truputį cukraus ir pertrinkite trintuvu. Tokią tyrelę galima tepti ant duonos arba skrebučio, valgyti su neriebiu jogurtu.

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai