SOS! Vaikas atsisako valgyti!

Vaikų mityba – tai klausimas, kuris neduoda ramybės didžiajai daugumai tėvelių. Vieni jaudinasi visiškai be reikalo, kitų baimės vis dėlto turi realų pagrindą. Rūpestis visiškai suprantamas – juk maistas yra vienas iš svarbiausių fiziologinių žmogaus poreikių.

Nuo to, kaip maitinamasi vaikystėje, kiek svorio priaugama, priklauso gydytojų verdiktas – ar mažylis auga sveikas, ar vis dėlto yra kažkokia problema, su kuria teks kaip reikiant pasigalynėti. Mūsų pasąmonė mums sako, kad požiūris į maistą yra tapatus požiūriui į gyvenimą. Deja, neretai pasigirsta ir praeities atgarsiai iš tų laikų, kai maisto iš tiesų trūko. Dėl šios priežasties neretai vis dar laikomasi klaidingos nuomonės, kad putlumas neva reiškia sveikatą, todėl mamytės iš visų jėgų stengiasi primaitinti atžalą už visus šeimos narius, ir labai jaudinasi, jeigu joms nepavyksta.

Deja, tai tikrai toli gražu ne vienintelis vaikų sveikatai kenkiantis mitas. Jeigu vis dėlto nori, kad tavo mažylis augtų sotus, viskuo aprūpintas, o svarbiausia – sveikas, turi žinoti, kada reikia sustoti, o kada – pradėti skambinti pavojaus varpais.

Ypatingas laikas

Šiuolaikiniai vaikai pasižymi ypatingu įgimtu jautrumu. Ir tai iš tiesų ne visada gerai – tokiu atveju ima kenkti netgi iš pažiūros sveiki produktai. Tačiau šį kartą kalbame apie ką kita – jeigu skonio stiprikliais, įvairiais maisto priedais ar kaip nors kitaip nesugadinote mechanizmo, kuriuo gamta apdovanojo kiekvieną žmogų (beje, šis mechanizmas retai kada išlieka nepažeistas ilgiau negu iki 7 gyvenimo metų), tavo mažylis pats jaučia, ką jam valgyti, kaip dažnai ir kiek.

Paprastas pavyzdys: įsivaizduok, kad vaikas staiga visiškai nustoja valgyti, geria vien tik vandenį. Kaip reaguosi? Greičiausiai pulsi į paniką – juk suaugusiajam maisto atsisakymas dažniausiai nieko gera nežada. Po apžiūros gydytojai konstatuoja, kad mažyliui viskas gerai. Jis budrus, aktyvus, pakankamai išsivystę, tačiau nevalgo. Ką tai gali reikšti? Kai kuriais atvejais atžala gali pradėti „pasninkauti“. Kaip ir minėta, maži vaikai yra labai jautrūs, ir jie puikiai jaučia, ko jiems reikia.

2 psl. »

Komentarai (3)

Nesvarbu 2012-05-31 16:39
Sunny tai padrasink vaika
Sunny 2012-05-31 15:55
oi, tas "smirdi" girdėtas ir man. Aš uosle nepasižymiu, o va dukra užuodžia kaip reikiant. Jos niekaip nepriversi valgyti to, kas jai nekvepia
Vaida 2012-05-31 14:54
man tie paskutiniai punktai tikrai buvo naujiena. Dažniausiai rašoma apie tai, kaip pamaitinti vaikus, o čia - priežastys, kodėl nevalgo. Dabar daug aiškiau

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai