Stovykla ar atostogos su šeima?

Artėja vasara – visų laukiamas laikas: paplūdimiai, ilgos saulėtos dienos, gardūs švieži vaisiai, naujos svajos, naujos galimybės. Daugeliui vasara – atostogų metas. Vaikams atostogos – tai tas laikas, kurį norisi praleisti ypatingai.

Rūpestingi tėvai savo vaikų vasarą planuoja dar žiemą. Tačiau jeigu tu nespėjai ar dėl kokių kitų priežasčių to nepadarei žiemą, tai paskutinį pavasario mėnesį dar galima suskubti tai padaryti. Jeigu ir vėl nesuskubsi, tai birželį teks tenkintis tuo, kas bus likę. Todėl siūlome į tai pažiūrėti atsakingai.      

Vaikų atostogos – tai puiki proga turiningai praleisti laiką kartu su visa šeima. Šiandien, kai atotrūkis tarp tėvų ir vaikų vis didėja, vertėtų paklausti savęs: ar vaiko išsiuntimas į stovyklą stiprina tarpusavio santykius? Ar vis tik yra kokia tai  alternatyva  tarpusavio ryšio stiprinimui?

Vasaros poilsio tikslas

Kalbant apie vaikų vasaros atostogas, reikėtų susimąstyti, kokių tikslų siekiame, koks poilsis tinkamiausias vaikui, kuo vaiko poilsis skiriasi nuo suaugusio žmogaus poilsio? Atsakę sau į šį klausimą, galėsime pasirinkti veiklos kryptį.   
    
Vaiko poilsis iš esmės labai skiriasi nuo suaugusiojo. Kažkas yra pajuokavęs: “ Jeigu jauno žmogaus  iš šimto raumenų 99 judrūs, o tik vienas “susiturintis”, tai senatvėje 99 raumenys reikalauja poilsio, o tik vienas dar bando krutėti”. Suaugusio žmogaus poilsis  - tai pirmoje eilėje fizinių ir dvasinių jėgų atstatymas, ramybė, derinama su saikingu fiziniu ir emociniu krūviu. Vaiko poilsis – naujų įspūdžių porcija, pažinimas kažko naujo, savo galimybių lauko išplėtimas, smalsumo patenkinimas. Iš viso to daroma išvada, kad atostogų metu vaikas neturi nuobodžiauti, jo veikla neturi būti monotoniška (net ir labai brangioje sveikatingumo stovykloje užsienyje). Geriau tegu tai bus elementarus turistinis žygis, kurio metu vaikas geriau pažins savo kraštą, patirs įvairių  nuotykių, kurie tikrai įsimins ilgam.          

2 psl. »

Komentarai (4)

pasiflorijai 2012-05-21 19:24
na nezinau, as cia visai neseniai paziurejau stovyklu kainas ir siek tiek apakau... mes drasiai uzsienyje uz ta kaina pabutume.
Laima 2012-05-21 19:18
Aš manau, kad vaikai turi turėti galimybę ir stovykloje apsilankyti, ir pailsėti kartu su tėvais. Kodėl reikia rinktis vieną arba kitą, jei abu yra svarbūs?
Luka 2012-05-21 17:53
aš sūnų išsiunčiau į stovyklą - nesiskundė. Liko labai patenkintas. Gal su šeima ir geriau, bet čia jau nuo situacijos priklauso. Šeima draugų neatstos, ir atvirkščiai.
Eliza 2012-05-21 16:11
aš už atostogas su šeima. Stovyklos, žinoma, irgi neblogai, bet geriau poilsis kartu

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama