Su vestuvių dovanomis susiję prietarai

Vieni iš mūsų prietarais tiki daugiau, kiti – mažiau. Ir net jeigu tvirtiname, kad nesame prietaringi, pasąmonės lygmenyje vis tiek jaučiame nerimą, jei kas nors ima klostytis „ne taip“. Ypač – kai ant nosies kokia nors ypatinga diena (pavyzdžiui, vestuvės).

Su vestuvių dovanomis susiję gana nemažai prietarų. Tikėti jais ar ne – paliekame spręsti jums, tačiau pasiskaityti vis tiek įdomu.

  • Negalima vestuvių dovanos teikti plikomis rankomis. Būtina turėti su savimi nosinaitę ar ką nors panašaus, kad jaunavedžių nepaveiktų neigiamos emocijos.
  • Nedovanokite laikrodžių. Laikrodis ir šiaip laikomas labai bloga dovana, o ypač – per vestuves. Sakoma, kad laikrodis skaičiuoja jaunavedžių kartu praleistą laiką ir rodo greitą jų galą. Jeigu jau vis tiek apsisprendėte dovanoti, dovanos gavėjas turi sumokėti simbolinę „išpirką“ (pavyzdžiui, 1 litą).
  • Spygliuotos gėlės „bado“ laimę. Suprantama, gali nukentėti ir nuotakos rankos, tad spygliuotų rožių geriau nedovanoti. Tuo atveju, jeigu pora vis dėlto rado spyglių, ji gali juos nukarpyti, tuo pačiu parodydama, kad jaunieji kartu įveiks visas kliūtis ir problemas.
  • Kad santuoka būtų sėkminga, nuotaka prieš torto pjovimą turi apdovanoti savo artimuosius dovanėlėmis. Anksčiau tai dažniausiai būdavo jos pačios išsiuvinėtos staltiesės ir servetėlės, dabar galima išsiversti ir su kitokiomis dovanomis.
  • Nepriimta per vestuves dovanoti peilių, šakučių, šaukštų ir panašių rinkinių. Sakoma, kad tai provokuoja sutuoktinių tarpusavio konfliktus. Blogai viskas, kas aštru.
  • Sutuoktiniai taip pat turi apsikeisti dovanomis. Pageidautina, kad jaunoji antrąją vestuvių dieną padovanotų mylimajam savo pačios rankomis darytą dovaną. Anksčiau tai galėjo būti rankšluostis, marškiniai ar diržas – kad vyras, net ir būdamas toli nuo namų, visada prisimintų savo mylinčią ir gerą žmoną.


O kokių prietarų žinote jūs?

Komentarai

Vestuvių dovanos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai