Sudeginti 3000 kalorijų per dieną – žiemą visai realu

Šaltasis metų laikas visai nereiškia, kad turėtume atsipalaiduoti ir leisti sau priaugti keletą nereikalingų kilogramų. Netikėkite mitais, jog galite paslėpti juos po megztiniais ar kailiniais. Tie saldūs pyragaičiai vakarais begėdiškai atskleidžia visas valios trūkumo kortas. Taigi, kur kas lengviau užbėgti įvykiams už akių ir nepriaugti papildomo svorio. Be to, gera žinia ta, kad žiema ir šaltis yra geras lieknėjimo sąjungininkas ir mesti svorį šaltuoju metų laiku gali būti lengviau nei vasarą. Ypač, kai per dieną nesudėtingai įmanoma sudeginti net iki 3000 kalorijų.

Kas kaltas dėl augančio svorio?

Svorio didėjimas šaltuoju metų laiku labiausiai priklauso nuo pačio žmogaus. Kaip sveikatos portalui „WebMD“ teigia mokslininkė Lawrence J. Cheskin, tyrimai rodo, kad žiemos metu vidutiniškai priaugama nuo 2 kg iki 3 kg. Viena didžiausių problemų - šių kilogramų vėliau nėra atsikratoma, ir kaupdamiesi metų metus galiausiai jie sukelia nutukimo problemas. Galima spėti, kad dėl to labiausiai kalta suprastėjusi nuotaika ir sezoninė depresija, tačiau pasirodo, kad viskas ne taip paprasta.  Lawrence pažymi, jog šaltis, tamsa ir bloga nuotaika nėra esminė priežastis, kodėl žiemą esame linkę dažniau persivalgyti, nei, pavyzdžiui, vasarą. Netgi atvirkščiai: žmonės, turintys polinkį į depresiją, lygiai taip pat gali valgyti per mažai ar per daug. Didžioji dalis mūsų papildomus kilogramus priauga dėl vienos elementarios tiesos – žiemą mažai sportuojame ir judame.

Geriausias metas lieknėti?

Įprasta manyti, jog vasara – idealus metas lieknėti, tačiau taip yra ne dėl pačios vasaros ar šilumos. Būtent šiluma lėtina medžiagų apykaitą, dėl ko dažniausiai svoris yra priaugamas. Vasarą lieknėjame, nes tiesiog daugiau laiko praleidžiame gryname ore, daugiau judame ir sportuojame. Tačiau tą patį ir dar efektyvesnį rezultatą galima pasiekti žiemą, nes žemesnė oro temperatūra spartina medžiagų apykaitą bei skatina organizmą intensyviau deginti kalorijas tam, kad sušiltų. Vien šalčio jausmas verčia mus per valandą sudeginti vidutiniškai 400 kalorijų, – teigiama „American Council on Exercise” pranešime spaudai. Kita vertus, kas norėtų vien stovėti šaltyje ir laukti, kol kūnas degins kalorijas. Kur kas geresnių lieknėjimo rezultatų galima pasiekti suderinus žiemą ir sportą lauke.

2 psl. »
Šaltinis: Grožio guru

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai