Sveika nėščiosios mityba

Daugelis būsimų mamyčių turi antsvorio problemų. Normalu, kad nėštumo metu svoris padidėja, tačiau bėgant laikui jis turėtų imti tirpti. Kartais dėl papildomų kilogramų būna kaltas klaidingas įsitikinimas, jog laukiantis reikia valgyti už du. Deja, tai tikrai nėra tiesa. Siūlome maitintis atsižvelgiant į sveikos mitybos piramidę: joje aiškiai nurodoma, kiek ir kokių produktų per dieną reikia žmogaus organizmui.

Sveikos mitybos piramidė

Grūdiniai produktai ir bulvės – nuo 6 iki 11 porcijų per dieną. Grūdiniai produktai – tai kruopų košės, duona ir bulvės. Juose daug B grupės vitaminų, vario, magnio, geležies bei ląstelienos. Vieną porcija – tai arba 100 g košės, arba viena bulvė, arba riekelė duonos. Per dieną turėtum suvalgyti 6–11 tokių porcijų.

Daržovės – nuo 3 iki 5 porcijų per dieną. Patartina vartoti tik šviežias ir gerai nuplautas daržoves. Jose gausu organizmui būtinų vitaminų ir mikroelementų: vitamino B ir C, beta karotino, kalio ir kt. Vieną porciją sudaro vidutinis pomidoras; didoka morka; stiklinė lapinių salotų.

Vaisiai – nuo 2 iki 4 porcijų per dieną. Tinka visi, tačiau su citrusiniais būk atsargi – jie gali sukelti alergiją. Juose gausu vitamino C, beta karotino ir kitų mikroelementų. Vieną porciją sudaro vidutinis obuolys arba kriaušė; pusė stiklinės uogų; 160 ml sulčių.

Pienas ir jo produktai – nuo 2 iki 3 porcijų per dieną. Į pieno produktų kategoriją patenka visi pieno gaminiai: sūriai, varškė, pienas, kefyras, jogurtas pasukos ir pan. Juose yra magnio, fosforo, įvairių vitaminų ir baltymų. Porciją sudaro 40 g sūrio; stiklinė pieno ar kefyro; pusė stiklinės varškės; stiklinė jogurto.

Galvijų mėsa, žuvis, paukštiena, kiaušiniai, riešutai – nuo 2 iki 3 porcijų per dieną. Tai daugybė kasdien vartojamų produktų, kuriuose daug baltymų, geležies, cinko ir vario. Vieną porciją sudaro 100 g žuvies; 100 g riešutų; 70 g mėsos; 2 kiaušiniai; stiklinė žirnių ar pupelių.

2 psl. »

Komentarai (8)

Karolina 2018-03-30 14:32
As isvis mesos nebegaliu valgyt pykina pagalvojus , labiau noris kosiu , cepelinu bulviu , kazko gavaus
Agne 2015-01-22 13:23
O man kažkaip pieno produktų poreikis atsirado, vien pagalvojus apie jogurtą ar ledų kokteilį, net seilės nutįsta :D Nors ir šiaip, nuolat jaučiuosi alkana, bet užvalgius porą šaukštų maisto, jaučiuosi soti :) Bet užtat džiaugiuosi jog esu 9sav. nėščia, bet dar nei karto neteko pravesti pokalbio su WC :)
meseede 2014-03-01 20:08
uoj, man tai is pat pradziu labai norejosi mesos... pamatydavau tai net rankos drebet pradedavo :DDD dabar jau lyg normaliai, tik tiek pasikeitus mityba, kad valgau nelabai daug, bet labai daznai
monika 2013-06-11 09:21
geri patarimai isties ir man palengvino nes vis galvodavau pries ka valgydama ar jam ir patiks ir valgyti uz du tikrai nereike...
Laura 2013-02-09 17:29
Labai geri patarimai esu nescia jau kai 5 savaites o mesa mano skrandziui priesas nuo jos vemu ir vemu.... Siaubas....
avesta 2012-09-06 20:20
Man nieko ypatingo nesinori. Mesos jau 10 metu nevalgau, tai ir nestumo metu nerizikavau - organizmas atprates. Zuvi tik kartais valgydavau, o nestumo metu pabandziau - pykina nuo jos, galiu visus kampus apvemti. Visai negaliu valgyti maisto i kuri dedamas pienas - manu koses, pienu baldintos sriubos, net bulviu kose slyksti..
monika 2012-09-06 15:22
ačiū! geri patarimai!
mama 2012-09-06 15:21
nu man tai labiausiai agurkeliu norejosi :P

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai