Tai, apie ką mamos bijo kalbėti su vaikais: antras tėtis

Šį kartą pakalbėsime apie tai, ką daryti, kad vaikutis ir tavo naujas išrinktasis sutartų kaip galima geriau. Mamas, nusprendusias susituokti antrą kartą, paprastai apninka klausimai ir abejonės: kada supažindinti savo mažylį ir būsimąjį tėtį; kaip su juo bendrauti, kaip į jį kreiptis; ar reikia padėti susidraugauti, ar šią užduotį geriau palikti jiems patiems...

Visa tai suprantama: moteris bando suderinti dvi sferas – motinystę ir asmeninius tarpusavio santykius, o tai toli gražu ne visada sekasi gerai ir sklandžiai. Štai kodėl šį kartą pakalbėsime apie pagrindines rekomendacijas, kaip padėti vaikučiui priimti naująjį tėtį, kokių kliūčių gali būti, dėl ko nereikia jaudintis, kas iš pirmo karto gali ir nepavykti, kas išeis savaime, o kur reikės pagalbos.

Parengiamieji pokalbiai

Žinoma, prieš supažindinant sūnelį arba dukrytę su savo išrinktuoju, reikėtų visų pirma pasakyti, kaip pasikeis jūsų gyvenimas. Nereikia pagražinti realybės, aiškinti, kaip gerai bus jums dviems – gali būti, kad bus visai ne taip, tad tu tiesiog apgausi savo atžalą. Geriau papasakok, kodėl tau patinka tas žmogus, kuo jis sukėlė tavo simpatiją, kokios jo vertybės tave labiausiai žavi. Pasakyk, kad jaudiniesi, nes nežinai, kaip jie tarpusavyje sutars.

Paklausk apie savo vaiko baimes. Jo gyvenime bet kokios permainos yra daug rimtesnės, negu suaugusiesiems – jis juk priklauso nuo tėvelių, jam sunku pačiam susidoroti su iškylančiais sunkumais. Greičiausiai jis bijo, kad mylėsi jį mažiau, kad jis nepatiks tavo išrinktajam, kad anas nemylės, kaip tu. Pakalbėk su vaiku apie viską, kas rūpi jums abiems.

Pažintis

Supažindinti vieną su kitu du brangiausius žmones mamai nebus taip sudėtinga, jeigu tik ji nustos jaudintis. Esmė ta, kad vaikai labai gerai jaučia suaugusiųjų nuotaikas ir emocijas. Mažyliui mamos nerimas ir baimė suprantami net ir tada, jeigu išoriškai ji stengiasi to neparodyti.

2 psl. »

Komentarai (7)

moteris 2012-08-18 17:37
man buvo 17m,kai mama nieko nesakius parsivede vyra namo.ne vyra o demona.kai man suejo 18 jis pasake kad jau galiu ieskot ir savo gyvenimo!jis!tada istekejau uz pirmo pasitaikiusio gerbejo is pykcio mamai.meciau mokslus.mama tylejo.kokia as tada padariau nepataisoma klaida!bet uz tai pati uz savo vaikus esu kaip pantera
Joe 2012-07-15 11:58
Vaika kaip koki "gyvyna" pratint. Slykstu.
Missy 2012-03-16 15:32
mano mama, tai nieko nesake... is vis, Viena diena atejo vyriskis (kuri matem pirma karta) ir jis pasiliko :D manau tai labai neteisinga, nes mes jo paniskai bijojm, juk svetimas zmogus.
Mise 2012-03-15 08:30
Laura, o kiek vaikui metų buvo, kai teko pažindintis?
Laura 2012-03-14 23:53
Mano taip pat nesusidraugavo jau 8 metai:(
Baalė 2012-03-09 10:11
Oi, prisimenu, kai reikėjo supažindinti... Ir turiu pripažinti, kad taip ir nesusidraugavo. Kaip visiškai svetimi žmonės
Lina 2012-03-09 08:52
Ačiū už patarimus, man jie greitu metu tikrai pravers

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai