Taisyklinga mityba nėštumo metu: dešimt taisyklių

Taisyklinga mityba nėštumo metu – tai ne tik būsimosios mamytės, bet ir jos mažylio geros sveikatos garantas.

Tikriausiai supranti, kad tavo racione turi būti gausu visų vaikučio vystymuisi naudingų ir reikalingų medžiagų. Ar žinai, kokios jos, kaip susidaryti savo subalansuotą dienos meniu? Šios dešimt nesudėtingų taisyklių – būtent tai, ko reikia. Žinoma, praverstų papildomai pagerti ir nėščiosioms skirtus vitaminų kompleksus – ar jie tikrai būtini, pasakys gydytojas, tad nepatingėk pasikonsultuoti. Gali būti, kad jų visai nereikės.

Vanduo ir dar kartą vanduo!

Šiuo periodu tau reikia gerti daug skysčių – jie būtini vaisiaus ląstelių statybai, mažylio kraujotakos sistemos vystymuisi ir maisto medžiagų transportavimui.

Dienos norma – 8 stiklinės vandens po 220 gramų. Galima gerti pieną (du trečdalius skysčių turėtų sudaryti vanduo), valgyti sriubą, gerti natūralias vaisių ir daržovių sultis ir žaliąją arbatą. Daug skysčių turi ir švieži vaisiai bei daržovės.

Skaičiuojame kalorijas

Nuomonė, kad nėščioji turi valgyti už du, nėra teisinga, tačiau labai paplitusi ir klaidina daugelį būsimųjų mamyčių. Pirmąjį trimestrą tau reikia vos 100 papildomų kalorijų per dieną, o tai galėtų būti, pavyzdžiui, stiklinė apelsinų sulčių.

Antrąjį ir trečiąjį trimestrą reikia jau 300 papildomų kalorijų per dieną. Tai ketvirtadalis stiklinės žemės riešutų, arba obuolys ir stiklinė 1 % riebumo pieno.

Baltymai

Baltymai nėštumo laikotarpiu yra itin svarbūs, juk tai – būtini mažyliui mitybos elementai. Jie reikalingi, kad galėtų formuotis audiniai ir organai, tinkamai vystytųsi smegenys.

Per dieną reikėtų suvalgyti tris baltymų porcijas. Vieną porciją sudaro 50 g žuvies, arba 50 g liesos mėsos, arba 50 g paukštienos be odelės, arba 100 g konservuotų tunų.

2 psl. »

Komentarai (5)

Paulius Bieliauskas 2013-12-30 14:37
Sutinku su Giedre su maistu tikrai negaunam tiek kiek cia raso, 30g surio 3 kart dienoje. ar stikline pasterizuoto pieno neatstos normos. Ypac kai nestukes kalcio norma dar didesne nei paprastai. Papildomi mineralai ir vitaminai yra neisvengiama dalykas, jei norime kad musu mityba butu subalansuota ir visaverte.
Giedre 2013-03-26 22:42
as manau is vis su musu maistu negauname reikiamu vitaminu, tikrai esu is tu nestukiu kurios megsta skaniai uzkrimsti :) , jauciuosi kaip ir gerai bet nevengiu ir to ko reikia tai vitaminu kuriu isgeriu viena tablete ir gaunu reikiama kieki, ir nereikia galvoti ka valgau, ar gavau vitaminu is sio obuolio ar banano. Geriu Elevit vitaminus viena kart per diena ir jauciuosi super.
Asta 2012-04-24 18:05
Tunas, nestumo metu isvis yra nerekomenduojamas, ka cia raso?
Kamilė 2012-03-27 09:35
Na, dėl virtų krevečių nesu tokia tikra. Kiek man žinoma, nėščiajai apskritai jūros gėrybių geriau nevartoti.
Oksana 2012-03-27 08:38
Mane labai nervindavo, kai nėštumo metu visi baksnodavo, kad turiu valgyti už du. Nevalgau - vadinasi, vaiku nesirūpinu, jis gims invalidas, apsigimęs ir taip toliau. Tokie mitai yra gajūs, o blogiausia, kad jais tiki ne tik močiutės, bet ir jauni žmonės

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai