Tarp atvirumo ir mandagumo: mokomės pasakyti „NE“

Bijodami sugadinti gerus santykius, nenorėdami įžeisti ar įskaudinti artimųjų, dažniausiai tik linktelėjame galvą, nors garsiai norisi rėkti “NE, aš to nedarysiu. NE, aš to nenoriu”. Ir vis dėl to, gebėjimas pasakyti “ne” - tai svarbus socialinis įgūdis, būtinas kiekvienam žmogui. Kaip teisingai atsisakyti to, ko nenorite ir tuo pačiu neįžeisti kito žmogaus?

Bendravimas su šeima

Jūsų partneris nori, kad eilinį kartą kartu žiūrėtumėte jo mėgiamą televizijos programą, o jūs tiesiog negalite jos pakęsti. Ką daryti? Visų pirma neturėtumėte užsipulti savo partnerio, kad jis bereikalingai švaisto laiką žiūrėdamas kažkokias nesąmones. Verčiau paaiškinkite, kad kiekvienas žmogus turi savo suvokimą apie įdomumą, naudingumą ir t.t., o ši programa jums asmeniškai nėra įdomi. Galite laidą pasižiūrėti 15 minučių, o vėliau pasakyti, kad jūs to tiesiog nebenorite. Parodysite mandagumą, tačiau tuo pačiu leisite aiškiai suprasti, kad sekantį kartą daugiau to nedarysite.

Jūsų partneris ketina susitikti su savo buvusiais klasiokais, kurie jums atrodo labai nuobodūs. Jei jūsų partneris jums nuoširdžiai brangus, kartkartėmis teks nusileisti ir eiti kartu su juo. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad privalote kankintis kiekvieną kartą. Žinoma, nereikėtų pernelyg atvirauti ir pasakoti, jog su tais žmonėmis jums tiesiog nuobodu. Išlikite taktiška ir pasakykite, kad šiandien mieliau liktumėte namie, nes norite pailsėti.

Jūsų partneris nori pasimylėti, o jūs tam nenusiteikusi. Tiesą sakant, apetitas didėja bevalgant. Fizinis nuovargis nereiškia, kad organizmo energijos resursai visiškai išnaudoti. Leiskite partneriui parodyti iniciatyvą, o pati tiesiog atsipalaiduokite. Kas žino, gal žodelio “ne” po akimirkos jau ir neprireiks?

2 psl. »

Komentarai

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai