Tas nesaldus žodis „toksikozė“...

Dauguma būsimųjų mamyčių patiria ne tik didelį džiaugsmą, bet ir nemažai rūpesčių. Ką daryti, jeigu vargina toksikozė?
 
Paprastai šis negalavimas ramybės neduoda pirmąjį nėštumo trimestrą. Gydytojai net ir šiandien negali duoti vienareikšmio atsakymo, kodėl pasireiškia intoksikacija, bet linkstama manyti, kad taip nutinka dėl pakitusio hormoninio fono ir embriono formavimosi procesų. 8–12 savaitę hormono hCG koncentracija pati didžiausia, todėl po šio periodo toksikozės priepuoliai tampa daug retesni arba išnyksta visai.
 
Intoksikacija gali praeiti lengvai ir greitai, nepridarydama moteriai daugybės nepatogumų. Dažniausi jos požymiai – kraujospūdžio šokinėjimas, kai kurių produktų netoleravimas, pykinimas ir kojų tinimas.
 
Ką daryti?
 
Paprastai toksikozė vargina ryte, kai gliukozės lygis kraujyje būna žemas.

  • Prieš atsikeliant patartina suvalgyti gabaliuką duonos arba truputį džiovintų vaisių.
  • Išgerkite mėtų arbatos su trupučiu cukraus ir citrina (tikrai jaučiate, kokių produktų reikalauja jūsų organizmas, o kokių geriau vengti).
  • Atsisakykite riebių ir aštrių patiekalų.
  • Per dieną užkandžiaukite kaip galima dažniau: valgykite džiūvėsėlius, bananus, obuolius, kad skrandis nebūtų tuščias.
  • Atminkite, kad geriausias priemonė nuo toksikozės priepuolių – profilaktika.

Retais atvejais toksikozė būna sunki ir gali tęstis labai ilgai: aukštas kraujospūdis, pykinimas, vėmimas, padidėjęs jaudrumas, dirglumas ir kiti simptomai pridaro itin daug nepatogumų, ir gali turėti neigiamą įtaką nėštumui.
 
Nelaiku pradėtas gydymas gali pažeisti nėščiosios kepenis ir placentą, sukelti persileidimą ar sustabdyti embriono vystymąsi. Tinkamas gydymas prižiūrint specialistu užkirs kelią komplikacijoms gimdymo metu.
 
Kaip nustatoma intoksikacija
 
Intoksikaciją nustatyti galima ne tik iš ankščiau minėtų požymių, bet ir atlikus šlapimo tyrimus. Kadangi, kaip jau minėta anksčiau, intoksikacijos priežastys vis dar nėra iki galo ištirtos, visiškai jos išgydyti neįmanoma, tačiau galima palengvinti vartojant medikamentinius preparatus. Daugeliu atvejų baigiantis pirmajam trimestrui praeina ir toksikozė, visais likusiais – tenka taikstytis beveik iki pat nėštumo pabaigos. Labai svarbu, kad moteris laiku pasirūpintų savimi ir savo vaikučiu, ir prireikus kreiptųsi pagallbos į gydytoją.

Komentarai

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai