Tashirojima - kačių rojus

Tashirojima – tik viena iš daugelio Japonijos salų, tačiau ji ypatinga tuo, kad kačių čia gyvena gerokai daugiau nei žmonių. „Katės sala“ ji vadinama dėl gausybės benamių keturkojų. Esmė ta, kad čia tikima, jog kačių maitinimas neša turtus ir sėkmę.

Žmonių šiame kampelyje gyvena vos apie 100, ir didžioji jų dauguma – vyresni nei 70 metų seneliai, tad visai gali būti, kad netrukus čia iš tiesų pradės šeimininkauti vien katės.

Truputis istorijos: anksčiau saloje buvo auginami šilkverpiai, o katės buvo reikalingos tam, kad gaudytų peles. Žvejai gailėdavo keturkojų, todėl duodavo žuvies. Katės buvo mylimos ir gerbiamos, nes manyta, kad jos gali nuspėti orus. Kartą žvejai neapsižiūrėjo ir traukdami tinklą užkabino akmenį, kuris pražudė vieną iš kačių. Žmonės nusprendė ją palaidoti saloje ir pastatyti paminklą. Meilė šioms gracingoms gražuolėms neišblėso ir iki mūsų dienų.

Komentarai (4)

Garbanė 2012-08-27 20:15
Myliu kates :) Nuostabu, jog toks dėmesys joms skiriamas :)
Viltė 2012-08-13 21:43
visai šaunu
Dainora 2012-08-13 20:38
kažkokie fanatai
Agnė 2012-08-13 16:15
Graži istorija :)

Įdomybės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai