Taukmedžių sviestas - tikra istorija

1980 metų pradžioje senas muilų gamintojas perleido savo muilų gamyklėlę L’Occitane įkūrėjui Olivier Baussan.

Išmokęs tradicinio muilų gamybos amato Olivier nusprendė paversti tai pagrindiniu L‘Occitane verslu ir perduoti savo įgūdžius kitiems. Jis nukeliavo į Cape Vert, Afriką, ten įkūrė muilą gamyklą.

Būtent ten, Cate Vert, jis išgirdo apie magišką taukmedžių sviestą (Butyrospermum Parlki) Burkina Faso. Jam papasakojo, kad tuo užsiima tik  moterys, kad jos žino šio medžio paslaptis ir jo sviesto panaudojimo būdus. Visuomenėje, kurioje dominuoja vyrai, ši moterims priklausanti sritis nustebino Olivier.

Olivier nukeliavo į Burkina Faso kur pamatė kaip tradiciniu būdu išgaunamas taukmedžių sviestas. Palaipsniui jis įkūrė bendradarbiavimą tarp Burkina Faso moterų ir L’Occitane. Šis privilegijuotas bendradarbiavimas remiasi pasitikėjimu ir pagarba, kai kokybiškas taukmedžių sviestas perkamas už teisingą rinkos kainą.

Visas procesas turi eilę veiksmų, kurie atliekami laikantis tradicijų. Tai veiksmų grandinė kai moterys ne tik gamina produktą, bet ir organizuoja darbą, moko, perduoda žinias ir įgūdžius. Taukmedžių sviestas suteikia moterims palaimą ir nepriklausomybę. Daugumoje kaimelių taukmedžių sviestas vadinamas “moterų auksu”.

Taukmedžių sviestas nėra kultivuojamas, jis auga laukinis. Tai labai ilgaamžis medis ir gali gyvuoti apie du amžius. Vaisus brandina nuo 15 metų, tačiau pilną brandą pasiekia 25 metų. Vaisus yra mėsingas ir primena mažą avokadą su saldžiu valgomu minkštimu.vaisiaus viduje yra rieštas, supamas plono kevalo, kuriame yra branduolys. Branduolį sudaro riebalai, kurie sudaro 50% jo svorio ir žinomi kaip taukmedžių sviestas.

2 psl. »

Komentarai

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai