Top 5 pusryčių idėjos vaikams

Gamta taip sutvarkė, kad niekas nepuola maitintis iš karto po miego: gyvūnams pirmiausiai tenka medžioti, ir tik po to doroti savo grobį. Žmogus turėtų elgtis panašiai, tačiau civilizacija privedė prie to, kad mums pakanka nueiti vos kelis žingsnius iki šaldytuvo ir numarinti kirminą.
 
Dieną geriausia pradėti pasirąžymu, higienos procedūromis (prausimasis, dušas), mankštele – ir tik tada organizmas duos žinią, kad metas ko nors užkąsti. Jeigu norite išvengti netaisyklingos mitybos pasekmių, viso to savo atžalas reikia mokyti nuo mažens.
 
Atminkite: vaikams reikalingas visavertis maistas (t.y. jiems būtini baltymai, riebalai ir angliavandeniai, vitaminai ir mineralinės medžiagos). Visa tai būtina vaiko augimui ir vystymuisi – tiek fiziniam, tiek protiniam.
 
Kaip žinia, vaikams labai naudingas pienas ir jo produktai, todėl jų pagrindu galima išskirti tokius 5 geriausius pusryčius.
 
Geriausi pusryčiai – košė
 
Jeigu visi žmonės pusryčiams valgytų košę, gastroenterologai netektų darbo – bent jau taip mėgsta pajuokauti jie patys. Košės (ypač – pilno grūdo) labai naudingos sveikatai. Priklausomai nuo to, kokią košę gaminate, jūs aprūpinate savo organizmą skirtingais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.
 
Košė puikiai dera su varške, vaisiais ir uogomis, tad įsiūlyti pagerintą patiekalą nėra labai sunku net patiems nevalgiausiems vaikučiams.
 
Sorų košės su varške ir uogomis pavyzdys: 1 stiklinė sorų, 200 g varškės, pagal skonį pieno (priklauso nuo pageidaujamos konsistencijos), cukraus ir sviesto. Galima įmaišyti kokių nors uogų ar pjaustyto banano.
 
Pienas su javais ir uogomis

2 psl. »

Komentarai (1)

AISTE 2018-05-01 20:44
Intensyviai ieskau ideju 1m ir 3 men dukrytes pusryciams. Pasiulytom idejom tiketi sunku- pristatymas puikiai apradytas, bet turinys priestarauja teorijai. Pienas i kose tinka, bet ji virinti?- taigi visi baltymai vertingi tampa nevertingais, piena rekomenduojama pilti kose isvirus. Ir jojiu budu ne i grikiu- jie turi gelezies, o pieno produktai trukdo ja isisavinti. Cukrus ir druska?- gal reikia keliu kruopeliu druskos, bet jos naturaliai yra kai kuriuose produktuose, o cukraus reiktu vengti.

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai