Trumpai apie „vyturiukų“ ir „pelėdžiukų“ migdymą

Vaikučio migdymas – nelengva užduotis, kartais atimanti iš tėvelių ne vieną valandą. „Pelėdžiukų“ tėveliams nelieka nieko kita, kaip tik laukti, kol mažylis prisižais ir pats pasiprašys į lovytę. „Vyturiukų“ tėvams iškyla kita problema: vaikučiai anksti užmiega, bet ir pabunda su pirmaisiais saulės spinduliais. Ką daryti?
 
Pratinamės prie režimo
 
Jei vaikutis priprato rytais ilgai miegoti, nėra aktyvus, o dieną vėl eina pietų miego, nereikia stebėtis, kad vakare prasideda skandalai. Na, o tai, kad „vyturiukai“ anksti išsirita iš lovos, reiškia, kad jie spėja padaryti daugybę atradimų, prisižaidžia, o vakare tiesiog virsta iš kojų.
 
Pradėkite atžalą po truputį pratinti prie naujo režimo. Jūsų užduotis – pripratinti keltis ne per anksti ir ne per vėlai. Būtina pabrėžti, kad režimo turi laikytis visi: kaip mažylis miegos, jeigu jo tėvai bendrauja, žiūri televizorių ir šiaip leidžia laiką be jo? Jei režimo laikysitės visi, išvengsite konfliktų.
 
Patarimai „pelėdžiuko“ tėveliams

  • Imkitės mažos gudrybės: tegul dienos poilsis prasideda šiek tiek anksčiau ir trunka trumpiau – miegas vakare atrodys saldesnis.
  • Kelias valandas po rytinio ir dienos miego mažylis turi judėti kaip galima daugiau.
  • Aktyvių žaidimų aplinka turi būti gerai apšviesta, likus valandai ar dviems iki miego pereikite prie ramių žaidimų.
  • Likus pusvalandžiui iki miego, duokite išgerti ramunėlių arbatos, apkabinkite savo vaikutį, pasikalbėkite apie tai, kokia buvo nuostabi diena. Tegul mažylis suvokia, kad ji baigiasi, kad jis spėjo daug ką nuveikti ir labai pavargo – tikėtina, kad labai greitai užmigs jums ant peties.

Patarimai „vyturiuko“ tėveliams
 
Vakarais miegoti eikite valanda vėliau, patirtus nepatogumus pasistenkite kompensuoti ilgesniu pietų miegu.
Pakabinkite vaiko kambaryje tankias užuolaidas (tikrai galima rasti gražių) – jos leis rytais ilgiau pamiegoti.
Pasiūlykite rytais pažaisti ramius ir tylius žaidimus. Suprantama, 5 valandą ryto tėveliai nori miego, todėl jei nereikia labai anksti keltis į darbą, pasikalbėkite su mažyliu, kad atsikėlęs šiek tiek pažaistų pats. Jei nepaliksite pasiekiamoje vietoje degtukų arba aštrių įrankių – tai gana efektyvus būdas snustelėti ilgiau.

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai