Vaikų žaidimai emocijų ugdymui

Mokyklinukai visapusiškai tobulėja pamokų metu, suaugusieji naujos patirties semiasi darbuose, na, o patiems mažiausiems kol kas aktualūs tik žaidimai, kurie yra puikus būdas mokytis pažinimo. Normaliam vaiko vystymuisi žaidimai tokie pat svarbūs kaip ir valgymas ar kvėpavimas, nes būtent žaidimo metu vaikas geriausiai įsisavina informaciją. Šį kartą norime pasiūlyti kelis žaidimus, kurie mokys mažylį bendrauti ir išreikšti savo emocijas.

Vaidmenų žaidimai

Sulaukus maždaug vienerių metų, vaiko logika ir judesiai labai patobulėja, todėl jis ima suprasti daiktų ir skirtingų veiksmų prasmę. Jei iki šiol pasiėmęs į ranką žaisliuką mažylis tik nerangiai baksnodavo jį savo mažais pirščiukais arba bandydavo sugniaužti kumštuku, tai dabar jis pasiruošęs tikriems vaidmenų žaidimams, pavyzdžiui pasūpuoti lėlytę kaip jį patį sūpuoja mama, paguldyti meškiuką į lovą, apkloti ir paglostyti, arba pagailėti netyčia iškritusio žaisliuko.

“Pasižiūrėk, lėlytė užsigavo, tikriausiai jai labai skauda. Gal pabandykite ją paglostyti, kad ji neliūdėtų? Žiūrėk, lėlytė jau šypsosi, tikriausiai tu jai labai padėjai”. Žaisdama tokius žaidimus su savo mažyliu tu mokai jį empatijos – gebėjimo įsijausti į kito būseną ir  jausmus. Kadangi mažus vaikus patys žodžiai gali paveikti ne itin stipriai (juk kol kas jie dar ne viską supranta), viską, ką sakai, turėtum pabrėžti savo emocijomis: balso tembru, veido mimika ir judesiais. Jei lėlytė susižeidė, tavo veido išraiška turi būti susirūpinusi, o balsas skambėti liūdnai, jei lėlytė staiga pasveiko – veide turi atsirasti šypsena ir džiugus balso tonas.

Parodyk žvėrelį

Vaikų pasakoje žvėreliai dažniausiai atspindi kokį nors žmogaus charakterį, pavyzdžiui lapė visuomet būna klastinga, vilkas – tikras blogietis, o zuikutis– bailys. Mažiems vaikams labai patinka vaidinti gyvūnėlius, todėl šis žaidimas bus ne tik smagus, bet ir labai naudingas. Siūlydama vaikui suvaidinti kokį nors žvėrelį, būtinai aptark su juo to žvėrelio charakterį ir kitus bruožus: “Zuikutis bailiukas? O ko gi bijo? Parodyk man, kaip zuikutis išsigąsta klastūnės lapės. O kaip zuikutis elgiasi kai pamato plėšrūną tigrą? O kaip atrodo tigras? Jis juk stiprus ir ramus, nieko nebijo, ne taip, kaip zuikis”. Toks iš pirmo žvilgsnio labai paprastas žaidimas ne tik vysto vaiko vaizduotę, bet ir padeda išmokti reikšti įvairias emocijas – baimę, pyktį, pasitikėjimą ir t.t.

2 psl. »

Komentarai (4)

O 2011-12-06 23:05
O as manau kad vaikas ugdosi tiesiog gyvendamas ir jam nereikia jokiu papildomu priemoniu
Ema 2011-12-06 18:45
Taip, bet juk paprastume ir slypi visas genialumas
Mama 2011-12-06 18:39
Kokie paprastučiai žaidimai :)
Ema 2011-12-06 17:30
Ir pati užsimaniau pažaisti :D ech, daug vaikystėj praradau

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai