Užsitęsęs gimdymas: priežastys ir pasekmės (I dalis)

Natūralus gimdymas turi daug šalininkų tiek tarp pacienčių, tiek tarp gydytojų, tačiau kartais jis tampa neįmanomas. Yra daug priežasčių, apsunkinančių šį procesą ir keliančių pavojų motinos ir jos mažylio gyvybei. Pavyzdžiui, 2009 metais Prancūzijoje viena moteris laukėsi trynukų. Po pirmojo vaiko gimimo praėjo dvi savaitės, ir tik tada pasaulį išvydo jo broliai. Be nuolatinės gydytojų priežiūros pabaiga galėjo būti toli gražu ne tokia laiminga.

Visame pasaulyje gimdymas užsitęsia nuo 5 iki 20 % moterų. Ką reikėtų žinoti į šią situaciją pakliuvusioms mamytėms?

Tiesa apie užsitęsusį gimdymą

Artėjant spėjamai gimdymo datai moterys paprastai nori, kad tai praeitų greitai ir neskausmingai, tačiau ne kiekviena gali pasidžiaugti, kad viskas klostosi sėkmingai. Gimdymas kartais užtrunka... Ar galima to išvengti ir kaip padėti būsimajai mamytei susilaukti sveiko mažylio?

Sėkmingo gimdymo, kuomet neprireikia jokių stimuliuojamųjų preparatų, trukmė per pastaruosius 50 metų sutrumpėjo. Anksčiau pirmąjį kūdikį pagimdyti prireikdavo ir 18 valandų, antrąjį – ne daugiau kaip 12, tačiau dabar situacija šiek tiek pasikeitė: akušerių teigimu, optimali gimdymo trukmė šiuo metu yra maždaug 8–10 valandų. Laikas skaičiuojamas nuo reguliarių sąrėmių iki vaiko gimimo.

Jeigu gimdymas trunka ilgiau nei 18 valandų, jis vadinamas užsitęsusiu (prieš pusamžį tokiu laikytas trunkantis ilgiau nei 24 valandas). Gydytojai tai aiškina tuo, kad per šį laiką pavyko geriau ištirti gimdymo procesą ir suprasti, kaip jaučiasi būsimoji motina ir jos atžala.

Užsitęsusio gimdymo prielaidos

Priežasčių, kodėl gimdymas trunka ilgiau, negu paprastai, yra daug: tai didelis vaisiaus svoris, lytinių organų uždegimai, anksčiau daryti abortai, smarkiai įsitempusi gimda (laukiantis, pavyzdžiui, iš karto kelių mažylių), motinos endokrininės ligos, netinkamas reprodukcinis amžius (moteris labai jauna arba gimdo labai vėlai), paveldimumas. Paprastai tai ir sukliudo kūdikiui laiku išvysti šį pasaulį.

2 psl. »

Komentarai (4)

mama 2012-06-24 00:30
Atvirksciai, manau kad verta zinoti is ko susideda, ir kaip gali paveikti. Beja ne gimdymo metu, o dar gerokai iki jo vertetu zinoti. Sitiek knygu parasyta, dar didesnes interneto informacijos platybes. Kas tik nori tas randa. Kas nori zinoti tas zino.
Elena 2011-11-23 14:37
Tai aš tą ir sakau :)bet geriau jau nežinot, iš ko juos gamina
Taip 2011-11-23 12:22
O kaip nerizikuoti? Vaiko gyvybė svarbiau visko.
Elena 2011-11-23 11:58
Visi vaistai ir padeda, ir kenkia. Manau, jeigu kūdikio gyvybei vis tiek kyla pavojus, net ir kategoriškai bijanti juos vartoti moteris vis dėlto surizikuos.

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai