Vaikai, gimę po Cezario pjūvio

Vis dažniau pasitaiko, kad moterys gimdo Cezario pjūvio pagalba. Vienos šį būdą renkasi dėl medicininių priežasčių, kitos – dėl baimės jausmo, trečios turi dar kitokių motyvų. Pshichologai teigia, kad po Cezario pjūvio gimę vaikai yra kitokie, nei tie, kurie buvo gimdomi natūraliai. Pabandykime išsiaiškinti, kodėl taip yra ir kuo jie skiriasi.

Psichologų nuomonė

Vaikai, gimę po Cezario pjūvio, neišgyvena gimdymo streso. Dėl šios priežasties tokių vaikų adaptacija prie naujų gyvenimo sąlygų vyksta kur kas lėčiau, o jie patys būna pasyvesni ir labiau užsidarę savyje. 9 mėnesius, būdamas motinos įsčiose, mažylis jaučiasi saugiai ir komfortabiliai. Kuomet prasideda gimdymas, toji saugi ir taip puikiai pažįstama mamytės gimda staiga ima spausti ir stumti vaikutį iš jo jaukios buveinės. Anot psichologų, tuo metu vaikas jaučia tam tikrą skausmą ir baimę. Jam paliekamas vienintelis kelias – kovoti ir ieškoti kelio į laisvę. Vaikai, gimę po Cezario pjūvio, visų šių sunkumų neišgyvena, todėl jie būna draugiški ir taikūs, tačiau neturi prigimtinės “kovotojo dvasios” ir gyvenime susidūrę su sunkiomis situacijomis lengviau pasiduoda.

Gimdymo procesas ir jo pasekmės

Mažylis, kuris gimė natūraliu būdu, keliaudamas per gimdymo takus gauna daugybę informacijos apie pasaulį, kuriame jam teks gyventi. Visa ramybė, kurioje jis išbuvo 9 mėnesius, staiga buvo sutrikdyta ir jam tenka pradėti kovoti pačiam už save: ieškoti kelio iš susitraukinėjančios gimdos ir įdėti nemažai pastangų, kad tuo keliu pavyktų kuo sklandžiau prasibrauti.

Cezario būdu gimę vaikučiai šios pirmosios stresinės patirties negauna. Jie nekovoja patys už save, nes visą sunkų darbą už juos padaro medikai, o tai gali labai stipriai atsispindėti tolimesniame vaiko gyvenime. Žinoma, ne visi po Cezario pjūvio gimę vaikučiai būna pasyvūs ir nesugeba susidoroti su sunkumais. O jei taip ir nutiko, ateityje mažylis vistiek gali būti “tikras kovotojas”, nebijantis gyvenimo iššūkių ir sugebantis pastovėti už save, jei tik tėveliai jam padės.

2 psl. »

Komentarai (16)

Mama 2018-01-12 22:37
Didesnes esamones nesu skaiciusi, nesamoniu nesamonė. As nesupranru tu psichologu kvailu aiskinimu, o dar jais tiki kas?
as 2014-03-18 16:09
gerai, kad tas cezaris yra, bet pati savo noru po juo nesigulciau, tos mamos kurios ne is reikalo po ujuo gulasi, tikrai neviskas galvese pas jas matomai:.
just 2014-01-06 12:18
Ir aš "gimdysiu" Cezario pjūvio dėka. Natūraliai gimdyti man per daug baisu, kai prisiskaičiau, kokios pasekmės būna po natūralaus gimdymo.
Geriau tegu būna vaikas pasyvus ar dar koks kitoks (kaip čia rašoma, bet žinau, kad čia totalias nesąmones parašė), bet svarbiausia, kad būtų sveikas, t. y. jokios fizinės negalios nekankintų.
jjj 2013-01-29 17:00
tikrai straipsnis nesamoningas ir vienoj patraipoj rasoma,kad oi bus pasyvus ir toks, o jau kitam sakinyje,kad gali ir nebuti, sau priestarauja.mano lialiukas cezarius ir visai nepasybvus,labai smalsus ir stengiasi viska daryti pats.[azistu jau suaugusiu ir naturaliai gimusiu, kurie meta pradetus darbus ir ju nepabaigia,cia manau, tikrai ne gimimo pasekme,o tiesiog charakteris ir auklejimo budas nuleme.
as 2013-01-15 17:08
pilna nesamone nes skaityt ziauru:(
... 2013-01-02 10:51
briedas, o ne straipsnis. Vaikas ar kovotojas ar ne-tai genetika cia, charakteris, o ne gimimo budas.
O kiek vaikai is megintuveliu, nezinote?????
briedas totalus, reikia dziaugtis bet kokiu budu gimusiais sveikais vaikais, o ne rasyt pievas kazkokias.
mama 2012-12-30 19:07
mano dukryte gime po cezario.jai db bus 4 metukai.laksto duksta viska daro pati ir dar man vadovauja,jokio pasyvumo pas ja nera.be to labai greitai mokinasi,jei ka parodai.ir laabai uzsispyrus.as manau kad viskas priklauso nuo auklejimo,teviu demesio ir paveldimumo.toks jausmas kad sitam straipsnyje vaikai gime po cezario visai nurasomi.absurdas.
garbanele 2012-05-01 22:57
visos nesamones. vaikas jau pilve budamas vystosi su savo charakterio ypatybemis ir temperamentu, ir gali jau tada patebeti ar judrus vaikas pilve ae ne, ir neturi jokios itakos gimdymas,viskas paveldima is tevu, seneliu.
slk 600 2012-04-26 22:51
protingai snekat gerb moterys, jei savybes tikrai paveldetos igimtos kitaip kalbant tai naturalus gimdymas kazin ar turi itakos jei tai paveldeta, tas nestabilumo pojutis kai vaikas mazas ir vadovaujasi tik instinktais turetu daug daugiau zalos daryt nei ,,nenaturalus,,
Agne 2012-04-19 08:59
Kad didele problema darosi gimdyti naturaliai, daug aplinkoje mamu, kurios norejo, o isejo cezaris. Galime aisku sakyti, kad neiseina patiems gimdyti - tai negimdykim, isnykim kaip dinozaurai :) Mano pacios dukryte tai pat buvo "ispjauta", kaip pajuokaujam seimoje "negime". Mazute, aisku, dar, bet atkakli, uzsispyrusi net kazkiek. Ziuresim, kaip bus toliau

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai