Vaikas gimė... O kas toliau?

Vaikutis jau gimė, ir tu tikriausiai tiesiog netelpi savyje iš laimės. Gal ir ne viskas idealu, gal ne viskas taip, kaip įsivaizdavai, bet jeigu jautiesi laiminga – tai svarbiausia.

Deja, kai kurios moterys po gimdymo jaučiasi esančios toli gražu ne devintame danguje. Ir visai ne dėl to, kad nusiviltų mažyliu – tiesiog nėštumo periodu organizme nutiko tiek visokių pokyčių, kad reikės ne dienos ir dviejų, kol viskas susitvarkys.

Tyrimai

Praėjus šešioms savaitėms po gimdymo turėtum būtinai apsilankyti pas savo gydytoją, kad įsitikintum, jog viskas iš tikrųjų gerai. Priėmimo metu galėsi aptarti su juo visus tau įdomius, rūpimus ir ramybės neduodančius klausimus. Gydytojas turi pamatuoti tavo kraujospūdį, pasiųsti pasidaryti šlapimo ir kraujo tyrimų, apžiūrėti tavo krūtinę ir pilvą, patikrinti, ar gerai sugijo per siūles (jeigu teko siūti), nustatyti gimdos padėtį ir paimti tepinėlį. Jeigu neketini pastoti antrąkart ir maitini mažylį krūtimi, gal vertėtų pasikonsultuoti pakartotinio nėštumo ir kontracepcijos klausimais? Netikėk kaimynėm, kurios sako, kad maitinančios motinos nepastoja – tai mitas, tad atsargumo priemonės tau tikrai nepakenks.

Mažos problemėlės

Iš karto po gimdymo krūtyse pradedamas gaminti priešpienis – skystis, kuriame daug baltymų ir antikūnų. Tikro pieno atsiranda tik 3–4 dieną. Nemalonūs pojūčiai ir skausmai krūtinės srityje išnyks tada, kai išmoksi tinkamai maitinti vaiką. Jeigu jaudiniesi dėl to, kad krūtinė praras formą, turėtum dėvėti idealiai tinkančią liemenėlę ir daryti specialius pratimus. Tai padės ją sustiprinti.

Minkštas pilvukas – silpnų raumenų ir ištemptos odos pasekmė. Pradėk kasdien mankštintis, rinkis tuos pratimus, kurie stiprina pilvo ir tarpvietės raumenis.

2 psl. »

Komentarai (9)

Austėja 2012-04-03 15:48
Aš turiu įprotį darytis įvairių stiprinamųjų aliejų ir jų mišinių kaukes. Po gimdymo praėjo pusmetis, plaukai neslinko nei nėštumo metu, nei po gimdymo. Manau, daug ką lemia profilaktika.
Julija 2012-04-03 09:43
Gėriau aš tuos vitaminus, nieko jie man nepadėjo. Kaip pradėjo saujom plaukai slinkt, taip ir tebeslenka. Jau į perukus pradėjau dairytis
Laima 2011-12-15 23:21
Na didziausia problema tikriausiai svoris man buvo. Gana ilgai su juo kovojau. O visa kita buvo normalu. Tik gaila, kad nestumo metu labai ishgrazejusi oda vel atsistate ir grizo visos odos problemos
Isvada 2011-12-15 19:47
http://www.youtube.com/watch?v=XHwuVv92-HM&feature=channel_video_title
Rut 2011-12-15 18:37
Kadangi mano sesute pagimde metais anksciau nei as, turejau proga is anksto pasiruosti kai kurioms problemoms. Pavyzdziui pradejau gerti vitaminus stiprinancius nagus ir plaukus. Jokiu problemu neturejau. Nors gal ir be vitaminu ju nebutu buve?
Sima 2011-12-15 17:22
Neabejoju, kad toks straipsnis tikrai bus
Laura 2011-12-15 16:54
As sirgau pogimdybine depresija. Nieko nesinorejo, atrode, kad tas vaikas yra viena didele problema sugriovusi mano gyvenima. Butu gerai sulaukti straipsnio ir sia tema, nes manau tai aktualu daugumai moteru
Elena 2011-12-15 16:03
Man irgi taip buvo. Nieko nepadarysi. Dėl visko kalti hormonai.
Lina 2011-12-15 15:19
Man baisiausias dalykas po gimdymo buvo plaukų slinkimas. Liko gal tik trečdalis

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai