Vaikas ir auskariukai: ką reikia žinoti

Dauguma suaugusiųjų prasiduria ausis – ir ne po vieną, o po kelis kartus. Tačiau kai to paties užsimano ir jų atžala, tėvai pradeda nerimauti: ar tai nepakenks jų mažyliui? Pasirodo, tokie nuogąstavimai yra visiškai pagrįsti. Gydytojų teigimu, tai išties gali pridaryti labai daug problemų, jeigu tinkamai iš anksto nepasiruošiama.

Ar reikia vaikams pradurti ausis?

Gydytojai dažniausiai nemato priežasčių, kodėl reikėtų atsisakyti minties pradurti ausytes net visai mažiems vaikams, ypač tais atvejais, jeigu pastarieji neturi jokių sveikatos ir regėjimo problemų. Tiesa, manoma, kad ausų speneliuose yra taškai, atsakingi už regėjimo būklę. Jeigu jie pažeidžiami, tai gali pridaryti begales nemalonumų, todėl prieš ryžtantis tokiam žingsiui, reikėtų nuodugniai ištirti savo atžalą.

Pirmiausia, ką reikia padaryti – įsitikinti, kad vaikui nepasireikš alerginė reakcija. Galima sakyti, kad visuose auskaruose (net ir auksiniuose) yra nikelio, kuris kai kuriais atvejais išprovokuoja alergiją. Ji gali pasireikšti ausų spenelių sudirgimu ir uždegimu. Jo apimtose žaizdelėse kaupiasi bakterijos, sukeliančios stiprų pūliavimą. Jeigu nusprendei pradurti ausytes dukrytei, iš anksto nepasikonsultavusi su alergologu, ir sudirgimas jau pasireiškė, būtina apdoroti žaizdas spiritu arba bent jau vandenilio peroksidu.

Taip pat labai svarbu tinkamai parinkti ir pačios procedūros atlikimo būdą. Tradiciškai ausytės praduriamos sterilia adata, o po to įveriami auskariukai, tačiau šis metodas jau pasenęs, ir gali pakenkti vaikui ir sukelti daug rūpesčių – pradedant diskomfortu ir baigiant infekcija.

Galima pradurti ausytes vadinamuoju „pistoletu“ – tai instrumentas, kuris iššauna vienkartines chirurginio plieno adatas. Šis metodas patogesnis ir greitesnis, mažiausiai skausmingas, komplikacijų dažniausiai nepasitaiko. Tačiau procedūrą reikėtų atlikti tik išties patikimame, o ne abejotinos reputacijos salone.

2 psl. »

Komentarai (32)

Greta 2019-05-06 07:29
Nuokelių metų galima durtis ausis 12 galima ar ne durtis
Aš esu vyresnis 2019-03-07 17:46
Ar skauda?
Viktorija 2018-12-23 16:41
Ar svarbu kokiu metu laiku prasiduri ausis?
Viktorija 2018-12-23 16:41
Ar svarbu kokiu metu laiku prasiduri ausis?
Kotryna 2018-04-06 15:37
Labai patiko
JOKIO PISTOLETO 2015-07-23 17:32
Verti reiketu adatomis :) ausys yra suspaudziamos kad net nesijaucia.
as esu as 2015-04-26 20:50
Is tikruju negalima mazoms mergaitems pradurti ausyciu kai jos dar labai mazos nes kai mergaite uzauga ir jos ausyte paauga ta skilute atsiduria ne viduryje o sone. Patarciau ausis durti nuo 8m. ir daugiau. Sekmes!
Anonimas 2015-03-26 22:56
noriu visoms pasakyti, kad vaikas pats gali apsispresti kai užaugs :) man pačiai buvo 7 metai kai užsinorėjau auskariukų, pati nusprendžiau ir džiaugiuosi, jeigu jums atrodo gražu auskarai ant 1-3 metų mergyčių nereiškia kad joms bus gražu. Palaukite kol vaikas užaugs apsispręs. Vakar namie prasidūriau papildomą skylutę ausyje, labai buvau laiminga kad mama leido nes aš pati buvau nusprendusi. Tiesiog noriu pasakyti kad jeigu jūs esate jų mamos nereiškia kad galite badyti mažus vaikus. :)
aurelija 2015-03-12 20:15
Sveiki man 9m ir as noriu prasiverti ausis ,bet klausimas ar skauda prasasu atsakikyt?
janina 2015-02-27 11:39
Kodel skauda pradurtas ausis jau insiverus metai laiko

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai