Vaikas ir kišenpinigiai: svarbiausi klausimai

Daugeliui vaikus auginančių tėvelių kyla klausimas: ar mažyliui reikia duoti kišenpinigių? Jei taip – nuo kokio amžiaus ir kiek? O gal pratinti nuo mažens, kad dykai nieko negaunama, kad juos reikia užsidirbti patiems?

Kaip bepasuktume, gyvename laikais, kai viskas vienaip ar kitaip susiję su pinigais. Nors vaikų gyvenime jie dar mažai ką reiškia, vis dėlto pratinti valdyti savo pajamas reikia nuo mažų dienų, kad šis klausimas ateityje netaptų didele socialine problema.

Kada ir kiek duoti?

Pirmųjų kišenpinigių reikėtų duoti, kai mažyliui sueina 3 metukai, kai ištinka pirmoji asmenybės formavimosi krizė. Mažylis nori patirti, ką reiškia duoti pardavėjai popierėlį ir gauti už jį kažką mainais. Patartina pratinti atžalą prie šių situacijų žaidimais: susigalvoti valiutą ir žaisti parduotuvę namuose.

Tikrasis poreikis turėti nuosavų pinigų paprastai atsiranda pradėjus lankyti pirmą klasę. Stovėdamas valgyklos eilėje mažylis gauna ne tik bandelę, bet ir būtinos socialinės patirties. Beje, maistas dažniausiai būna ne pats svarbiausias dalykas.

Pinigai pradinukui reikalingi, tačiau kiek jų duosi – spręsti turi pati. Pinigų turi būti nei per mažai, nei per daug. Tik taip išmokysi savo vaiką leisti juos tinkamai.

Psichologai pataria kas savaitę skirti vaikui numatytą fiksuoto dydžio sumą. Taip jis mokomas planuoti ir rinktis. Mokyklinukas pats spręs, kaip juos išleisti – kasdienėms smulkmenoms ar stambesniam pirkiniui. Svarbiausia nenuolaidžiauti – jeigu vaikas viską išleidžia iš karto, neturi pinigų dėl to duoti daugiau. Tai bus negatyvi, tačiau vertinga patirtis, kuri privers daryti atitinkamas išvadas ir vertinti savo kišenpinigius.

2 psl. »

Komentarai (4)

irena 2015-09-24 13:28
vaikui pinigeliu yra butina duoti kasdien,kitaip prades paslapcia vagiliaut.as kasdien duodu po 1eu.,pietus idedu atskirai-is pradziu isleisdavo viska iki cento-db jau parsinesa ir i taupykle isimeta dar likuti nuo euro.

nesvarbu 2012-10-20 21:50
Vaiku niera jau taip lengva
nusipirkti kazka
nori visi viska ismokti
pvz.kodel
Joana 2012-06-13 13:14
Na, turėjo būti nemalonu
Ingrida 2012-06-13 09:12
mes mažajai pinigų pradėjom duoti nuo 5 metukų. Atsimenu, ji taip norėdavo nusipirkti šokoladukų, kad eidavo rinkti butelių. Na, nevogė, bet išvadas pasidarėm

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai