Vaikas ir televizorius

Jei tavęs paklaustų, kas žino daugiausia apie regėjimą ir akių ligas, tikriausiai nedvejodama atsakytum, kad gydytojas. Tačiau ne ką mažiau išmano ir animacinių filmukų bei filmų visai šeimai kūrėjai.

Kino kompanija 20th Century Fox ir vaikų sveikatos specialistai mamytėms ir tėveliams rekomenduoja laikytis kelių taisyklių, padėsiančių organizuoti  filmų peržiūras namie taip, kad jie nekenktų vaikų regėjimui, sveikatai ir vystymuisi.

Pirma taisyklė. Per dieną galima pažiūrėti ne daugiau kaip vieną animacinį filmuką. Daugelyje šeimų televizorius įjungtas kone kiaurą parą, o tai vaikų regėjimui daro itin neigiamą įtaką. Be to, pirmaisiais gyvenimo metais mažylio regėjimo sistema aktyviai vystosi, o televizorius, kaip ir pati puikiai žinai, ne pats geriausias akių draugas.

Šiuo periodu per didelė apkrova akims gali baigtis rimtomis regėjimo problemomis, todėl specialistai iš viso nerekomenduoja rengti filmų peržiūrų vaikams iki dvejų metukų. Vėliau galima laiką po truputį ilginti. Pradėti patartina nuo 20–30 minučių per dieną. Vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams galima pažiūrėti ne daugiau kaip vieną pilnametražį filmuką per dieną, pradinukams – ir dvigubai daugiau, tačiau tokiu atveju turėtų būti daroma bent viena 15 minučių pertrauka.

Antra taisyklė. Filmų peržiūrai turi būti sudarytos geros sąlygos. Nereikėtų žiūrėti televizoriaus visiškoje tamsoje, nes per ryškus ekranas labai greitai sugadina vaikų regėjimą. Jei yra galimybė, tegul vaikas žiūri televizorių dieną. Pasirūpink, kad kambaryje būtų šviesu.

Svarbu pasodinti vaiką prieš ekraną, ne mažiau kaip 2,5 ar 3 metrų atstumu, ant kėdutės arba į fotelį su vertikaliu atlošu – reikalinga atrama stuburui. Neleisk vaikui valgyti priešais televizorių, pati venk užkandžiauti pertraukų metu.

2 psl. »

Komentarai (2)

Sirena 2012-02-10 14:05
Jeigu nežiūrės namie, žiūrės kur nors kitur.
Lidija 2012-02-10 12:49
Aš su draugėm keičiuosi filmukais. Tačiau dažniausiai parsisiunčiu iš interneto

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai