Vaikiška kosmetika: ko reikia mažyliui?

Kūdikio odelės priežiūros priemonėmis rūpestingi tėveliai neretai pasirūpina dar iki mažylio gimimo. Tie, kurie nežino, ko būtent prireiks jų vaikučiui, kosmetikos prisiperka daug ir įvairios, žiūrėdami tik į vienintelį rodiklį – užrašą ant pakuotės, nurodantį, kad priemonė yra skirta būtent vaikams. Namie nebesusigaudoma, ką su kuo ir kaip naudoti, tad neretai sutepama viskas iš karto: ir aliejai, ir kremai, ir losjonai. Tai, žinoma, nieko baisaus, tačiau malonumas bus menkas, jeigu dėl netinkamo naudojimo arba kelių priemonių iš karto odelė sudirgs.

Jeigu mažylio dar tik laukiesi, neskubėk prisipirkti vaikiškos kosmetikos. Naujagimiui, kurio odelė normali, pirmąją gyvenimo savaitę jos gali neprireikti iš viso. Esmė ta, kad jo odelę dar dengia natūrali apsauginė plėvelė. Tačiau jeigu vaikutis prausiamas su muilu arba kvepiančiomis, tačiau tokiame amžiuje visiškai nereikalingomis vonios priemonėmis, o po to dar patepamas storu aliejaus arba kremo sluoksniu, ta apsauginė plėvelė paprasčiausiai išnyks. Galime pasakyti, kad šiuo atveju odos problemų išvengti tiesiog neįmanoma.

Žinoma, tai nereiškia, kad naujagimio nereikia prausti, tačiau pirmais kartais visiškai užteks vien paprasto švaraus (galima naudoti filtruotą ir virintą) vandens. Papildomų priemonių reikės tik tose vietose, kur odelę liečia sauskelnės. Trys pagrindinės kosmetinės priemonės – tai apsauginis kremas ir kremas, mažinantis uždegimus, bei vaikiškas aliejukas.

Švelnią odelę, linkusią į sudirgimus, galima patepti apsauginiu kremu kaskart pakeitus sauskelnes. Dėl specialios struktūros ši priemonė neįsigeria į odą, išlieka jos paviršiuje, sudarydama plėvelę. Kremas nuo uždegimo naudojamas tik tada, kai odelė jau sudirgusi. Jame yra eterinių aliejų, žolelių ekstraktų, jis gerai susigeria. Bet koks kremas turi būti tepamas tik ant švarios odos, nuplautos vandeniu arba nušluostytos specialiomis vaikiškomis servetėlėmis. Jeigu odelė labai sausa, ypač po prausimo, ją būtina drėkinti. Tam tiks aliejus. Tiesa, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurie mažyliai gali jo netoleruoti. Tokiu atveju reikia rinktis kitą priemonę, pavyzdžiui, kremą.

2 psl. »

Komentarai (3)

nesvarbu 2012-12-23 16:19
Labai paprasta vaiku galima koki nors vaikyska krema ant veido
Virga 2012-02-20 16:29
Aliejukas yra priemonė numeris vienas. Bent mums tikrai pagelbėjo.
Eglutė Neskarota 2012-02-20 12:15
Kadangi buvo šalčiai, o vaiko namie palikti vieno negalėjau, ieškojau apsauginio kremo vaikams. Neradau. Tačiau Droge mačiau apsauginių kremų, pagamintų tik iš natūralių komponentų. Ir nupirkau, nors nebuvo parašyta, kad tinka vaikams. Tiko. Manau, daug svarbiau sudėtis, o ne tai, ar prekė "vaikiška", ar "skirta suaugusiesiems".

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai