Vaiko gydymas antibiotikais: už ir prieš

Antibiotikai? Tai, kas gydytojams - kasdienė rutina, tėvams kelia dvejopus jausmus. Suprantama, kad ligos atveju jie nori padėti savo vaikui ir kaip galima greičiau. Tačiau kyla klausimas, ar mažam vaikui nekenkia tokie stiprų poveikį turintys vaistai?    

Antibiotikai ypatingo pasitikėjimo nekelia – visiems puikiai žinoma, kad jie gali sukelti šalutinį poveikį. Ir vis tik nors kartą praktiškai visi tėvai atsiduria vaistinėje su „klasikiniu“ receptu rankose. Tam, kad panašūs vaistai užsitraukė nemalonę, medicina turi padėkoti pati sau: ilgą laiką antibiotikai būdavo skiriami ir nesant ypatingai būtinybei.    

Šiandien žmonės labiau bijosi šalutinių vaistų poveikių, nei pačių ligų. Antibiotikai gali būti naudingi ir nepakeičiami, vartojant juos teisingai ir teisingomis dozėmis. Taip, gydant plaučių uždegimą ar astmą, be antibiotikų neišsiversime. Dilema: tik specialistas gali nuspręsti, kokiais atvejais antibiotikai iš tiesų yra būtini. Svarbiausia – rasti kompetetingą gydytoją, kuriuo galima būtų pasitikėti ir kuris išaiškintų visus gydymo metodus.  

Vaikų gydytojas turi padaryti viską, kad padėtų mažajam pacientui. Todėl, prieš išrašydamas antibiotikus,  jis kelis kartus pasvers visas galimas pasekmes. Jis rizikuos tuo atveju, jei bus įsitikinęs, kad liga yra sukelta viruso, o ne bakterijų ir jei gerai žino vaiko organizmo struktūrą ir jo ypatumus. Be to, geras gydytojas visą parą turėtų būti pasiekiamas, jeigu kartais vaikui pablogėtų ar prireiktų greitosios pagalbos. Antibiotikai nepakeičiami gydant plaučių uždegimą,  smegenų dangalo ar smegenų uždegimą, kokliušą, nosiaryklės ir šlapimo takų infekcinius susirgimus, ausų uždegimą, bronchitą ir pūlinį tonzilių uždegimą.

2 psl. »

Komentarai (4)

Benedikta 2012-06-14 19:03
Nu va man israse antibijotiku ir praradau imuniteta ir prasidejo ziauri elergija, o pasveikau tik po keleriu metu ir tai dar nevisai isgyjo.
Goda 2012-05-22 21:37
na, bet pripažinkim - vaikams antibiotikų siūloma per dažnai, o po to stebimasi, kodėl visokie auksiniai stafilokokai puola
sima 2012-05-22 20:56
jei reikia, vadinasi reikia. Cia ne saldanis, kurio galima ir neduoti
Irma 2012-05-22 20:36
Gydytojai be reikalo antibiotikų neišrašo

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama