Vaiko mityba ūminiu ligos periodu

Ūminiu ligos periodu, kuomet vaikas karščiuoja, o jo apetitas savaime sumažėja, rekomenduojama laikytis dietos, užtikrinsiančios geresnį virškinimą. Dietos metu visi patiekalai turėtų būti skystame arba pusiau skystame pavidale: daržovės ir grūdai verdami tol, kol visai suminkštėja, mėsa taip pat verdama, o ne kepama, o iš žuvies gaminamas suflė. Taip pagaminti maisto produktai greičiau suvirškinami ir įsisavinami.

Ūminiu periodu, kuomet vaikas smarkiai karščiuoja ir jį pykina, valgyti reikėtų iki 7 kartų per dieną, kas 2-2.5 valandos. Porcijos turi būti nedidelės, kad skrandis nebūtų apkrautas, tačiau visą laiką dirbtų virškindamas maistą. Jei vaiko apetitas smarkiai sumažėjęs, nevertėtų baimintis, kad maisto jam bus per mažai. Organizmas ligos metu pats padiktuoja mitybos sąlygas, taigi per dideli maisto kiekiai gali sukelti pykinimą.

Įprastinėmis sąlygomis vaiko organizmas jam reikalingas medžiagas pasisavina iš maisto, tačiau ligos periodu organizmas išsenka ir jam ima trūkti vitaminų bei mineralų, todėl rekomenduojama jų duoti papildomai. Vitaminų kompleksas, kuriame yra A, B ir C grupės vitaminų, pagerina medžiagų apykaitą ir stiprina organizmo atsparumą.

Sergančio vaiko mitybos racione privalo būti pakankamas kiekis gyvulinės kilmės baltymų. Visų pirma – pieno baltymų, turinčių lipotropinį poveikį. Dėl organizme susikaupusių toksinių medžiagų suprastėja kepenų funkcijos, o pieno baltymai padeda kepenims tinkamai funkcionuoti. Svarbu atkreipti dėmesį ir į riebalų kiekį maisto produktuose. Jie neturėtų viršyti įprastos normos, o pirmosiomis ligos dienomis geriausia būtų jų kiekį sumažinti 10-2 procentų, kadangi apetitui sumažėjus sutrinka įprasta organizmo veikla ir pagaminama mažiau riebalus skaidančių fermentų. Visi riebalai turėtų būti pasisavinami iš pagamintų patiekalų, o ne grynoje savo formoje (pavyzdžiui sumuštinis su sviestu).

2 psl. »

Komentarai (4)

vestina 2012-01-22 15:40
visi cia geri prikolai ;)
Gilė 2011-11-28 13:33
Vaikams - taip, o va kūdikiams - nelabai.
Lika 2011-11-28 11:36
Nesaldūs džiūvėsėliai su arbata dar niekam nepakenkė. Gal tiktų ir vaikams?
Mama 2011-11-27 21:52
Mano dukra labai dažnai serga ir vos pakyla temperatūra, apie maista galima pamiršti, nes išvemia kiekvieną kąsnį.

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai