Vaiko nuo 1 iki 3 metų mityba

Kuomet vaikui sueina vieneri metukai, ateina laikas užkąsti kitokio, suaugusiųjų, maisto. Žinoma, tai nereiškia, kad mažylis valgys viską, ką ir tu, tačiau jo meniu tampa daug platesnis. Reikia atkreipti dėmesį į tai, ar vaikelis jau moka kramtyti ir ryti kietą maistą (tokio amžiaus tai moka jau beveik visi). Pagrindiniai patiekalai – vis dar košės ir tyrelės, tačiau po truputį duok ir kitų produktų, kuriuos reikia kramtyti: salotų, įvairių sriubų, vaisių ir daržovių gabaliukųkų, truputį kotleto, ruginės duonos ir pan.

Kuo įvairesnis vaiko meniu, tuo daugiau jis gauna vitaminų ir mineralinių medžiagų, ir tuo geresnė jo mityba.

Pienas – labai naudingas produktas. Jame daug organizmui būtinų gyvulinių baltymų, riebalų, druskų ir vitaminų.

Mėsa ir žuvis turi visaverčių baltymų, fosforo junginių, reikalingų nervų sistemos vystymuisi, vitaminų ir mikroelementų. Labai naudingi ir natūralūs žuvų taukai (ne tie, kuriuos parduoda vaistinėse, o gaunami su maistu). Jų vaikui reikėtų gauti po 4–5 kartus per savaitę. Tačiau labai riebios mėsos (avienos, kiaulienos, lašišos ir eršketų) reikėtų vengti.

Kiaušiniuose yra vitaminų, lecitino, polinesočiųjų riebalų rūgščių. Žalių kiaušinių vaikams duoti nerekomenduojama (jie sunkiai virškinami). Nuo pusantrų metų galima duoti po visą kiaušinį (bet ne kasdien). Draudžiama valgyti ančių ir žąsų kiaušinius, nes jie sukelia pavojingas infekcijas.

Vaisių ir daržovių reikėtų duoti kasdien. Juose daug vitaminų, mineralinių druskų ir skaidulų, o tai itin naudinga virškinimo traktui. Pasirinkimas priklauso nuo sezono. Vaisiai ir daržovės gali būti tiek švieži, tiek šaldyti, konservuoti ar džiovinti, įdėk jų į sriubas, salotas, padažus.

2 psl. »

Komentarai (2)

nesvarbu 2012-12-16 15:05
gerau imk is parduotuves piena kad nebutu su karve ir ozko pienas
Rima 2011-12-12 17:06
Viskas labai paprasta

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Reklama

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai