Vaiko nuo 1 iki 3 metų mityba

Kuomet vaikui sueina vieneri metukai, ateina laikas užkąsti kitokio, suaugusiųjų, maisto. Žinoma, tai nereiškia, kad mažylis valgys viską, ką ir tu, tačiau jo meniu tampa daug platesnis. Reikia atkreipti dėmesį į tai, ar vaikelis jau moka kramtyti ir ryti kietą maistą (tokio amžiaus tai moka jau beveik visi). Pagrindiniai patiekalai – vis dar košės ir tyrelės, tačiau po truputį duok ir kitų produktų, kuriuos reikia kramtyti: salotų, įvairių sriubų, vaisių ir daržovių gabaliukųkų, truputį kotleto, ruginės duonos ir pan.

Kuo įvairesnis vaiko meniu, tuo daugiau jis gauna vitaminų ir mineralinių medžiagų, ir tuo geresnė jo mityba.

Pienas – labai naudingas produktas. Jame daug organizmui būtinų gyvulinių baltymų, riebalų, druskų ir vitaminų.

Mėsa ir žuvis turi visaverčių baltymų, fosforo junginių, reikalingų nervų sistemos vystymuisi, vitaminų ir mikroelementų. Labai naudingi ir natūralūs žuvų taukai (ne tie, kuriuos parduoda vaistinėse, o gaunami su maistu). Jų vaikui reikėtų gauti po 4–5 kartus per savaitę. Tačiau labai riebios mėsos (avienos, kiaulienos, lašišos ir eršketų) reikėtų vengti.

Kiaušiniuose yra vitaminų, lecitino, polinesočiųjų riebalų rūgščių. Žalių kiaušinių vaikams duoti nerekomenduojama (jie sunkiai virškinami). Nuo pusantrų metų galima duoti po visą kiaušinį (bet ne kasdien). Draudžiama valgyti ančių ir žąsų kiaušinius, nes jie sukelia pavojingas infekcijas.

Vaisių ir daržovių reikėtų duoti kasdien. Juose daug vitaminų, mineralinių druskų ir skaidulų, o tai itin naudinga virškinimo traktui. Pasirinkimas priklauso nuo sezono. Vaisiai ir daržovės gali būti tiek švieži, tiek šaldyti, konservuoti ar džiovinti, įdėk jų į sriubas, salotas, padažus.

2 psl. »

Komentarai (5)

Vardas 2020-08-20 23:23
#1,5kg per menesi
Vardas 2020-08-20 23:21
Cukraus (sacharozes) dienos norma 1-3 metu vaikui neturetu virsyti 40-50 gramu??? Bl jus rimtai? bet 50gr i diena galima? Tai yra 10 arbatiniu sauksteliu. I DIENA? Tai reiskia 1,5kg balto cukraus dvieju metu vaikui yra norma. Sito stripsnio autoriaus tevam turetu buti geda, kad toki isgama i pasauli paleido
Vardas 2020-08-20 23:13
Koks imbicilas gali parasyti, kad pienas yra sveika? Jeigu kazkokia kaimo boba taip rasytu, dar galima suprast, zmogus tiesiog visa gyvenima tik karves sikna temates.
O dabar kazkas, tikraiusiai dar save vadinanti dietologu, arba bent jau "daug ismananciu", raso tokias pievas, kurios priestarauja tiek mokslui, tiek logikai. Tokie "dietologai" turetu save viesai susidegint.
nesvarbu 2012-12-16 15:05
gerau imk is parduotuves piena kad nebutu su karve ir ozko pienas
Rima 2011-12-12 17:06
Viskas labai paprasta

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai