Vaiko rankų priežiūra ir higiena

Kam plauti rankas, jeigu jos vis tiek išsipurvins? Niekas nepasiginčys: žaisdami lauke, kieme ir net namie, vaikai smarkiai išsitepa. Tačiau kuo rankos purvinesnės, tuo svarbiau pasirūpinti jų švara – antraip gresia sveikatos bėdos ir kiti nemalonumai. Šį kartą pakalbėsime apie vaikų rankų higieną.

Jeigu mažylis nešvariais pirštukais patrins akytes, gali prasidėti uždegimas; jeigu įsikiš juos į burną, taip pat negerai – ligų sukėlėjai ir kenksmingi mikroorganizmai gali sutrikdyti skrandžio arba žarnyno veiklą, sukelti pilvo skausmus ir viduriavimą. Juk nėra smagu daug laiko praleisti ant puoduko – paaiškink tai vaikučiui ir stebėk, kad rankutės būtų švarios ir gana dažnai plaunamos.

Kada reikia plauti rankytes?

  • Paaiškink savo mažyliui, kad jis gali žaisti purve kiek tinkamas, tačiau nešvariomis rankytėmis trinti akučių ar kišti pirštukų į burną negalima. Prieš tai būtina jas kruopščiai nuplauti su muilu.
  • Plauti jas reikia prieš einant į tualetą ir po to, kai atliekamas „reikalas“.
  • Pripratink vaiką tai padaryti prieš valgį ir po jo, jeigu pirštukai kuo nors aplipo arba yra riebaluoti (juk nenori dėmių ant sienų, durų ir baldų?).
  • Gal pasirodys keistai, nes net ir suaugusieji tą ne visada daro, tačiau patartina rankas plauti ir prieš einant miegoti. Niekam ne paslaptis, kad užsimiegoję vaikučiai trina akutes, o per miegus neretai čiulpia pirštuką.

Kiek kartų per dieną reikia praustis? Paskaičiuokim: prieš valgį ir po jo – jau 6 kartai (mažiausiai). Pridėkim žaidimus, miegą ir „rimtus reikalu“... Kyla klausimas: ar ne per dažnai? Rankų odą taip galima visiškai sugadinti, todėl rekomenduojama naudoti tik labai švelnų muilą su natūraliu pH. Trinti rankų kempine nebūtina – tai reikalinga tik tuo atveju, jeigu po žaidimų niekaip neina nuplauti nešvarumų.

2 psl. »

Komentarai (7)

Rita 2012-02-23 17:47
Ragane, na paragaus ir išspjaus pajutęs kartumą. Nieko blogo tikrai neatsitiks. Dar ne tiek vaikai prisiragauja visko per dieną :)
Lina 2012-02-22 16:41
Maniškis kaip tik jaučiasi labai suaugęs, jeigu viską daro taip, kaip mes. Ir muilas jam turi būti įprastas :) keista, kai pagalvoji, nes šiaip vaikai labiau mėgsta visokias žvėriukų figūrėles.
Raganė 2012-02-22 12:58
Kvapus ir gražus muiliukas gerai, bet baisiausia, kad mažylis nesugalvotų jo paragauti
Vidune 2012-02-21 22:37
liute, gal pabandykite nupirkti gražios formos muiliuką arba tiesiog labai kvapnų. leiskite vaikui pačiam parduotuvėje išsirinkti, kad vėliau praustis būtų maloniau :)
liute 2012-02-21 22:27
nesiseka man savo maziaus ipratinti rankyciu plauti. Cia jau kaip bausme kokia... :(
Gabrielė 2011-12-27 12:36
Bus, neabejoju. Bet kai pagalvoji, tikrai plaukai šiaušiasi, kiek kartų per dieną reikia rankas plaut. Ir mes pačios turbūt taip dažnai neplaunam. Nebent šiaip po vandeniu nuskalaujam.
Lina 2011-12-27 11:40
Būtų gerai, jeigu apie nagučių karpymą įdėtumėt atskirą straipsnį. Šiaip lyg ir viskas daugiau ar mažiau žinoma

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai