Vaiko teisių apsauga Lietuvoje – tikrai galima ir geriau

Spalio 8 d. Ženevoje Lietuvos nevyriausybinės organizacijos, dirbančios žmogaus teisių ir vaiko teisių apsaugos srityse, pristatė Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetui savo parengtą ataskaitą apie vaiko teisių apsaugos padėtį Lietuvoje. Organizacijos atkreipė Komiteto dėmesį į vaiko teisių apsaugos sistemos trūkumus bei vangią Lietuvos valdžios institucijų politiką vykdant būtinas reformas.

JT Vaiko teisių apsaugos konvenciją Lietuva ratifikavo dar 1996 metais. Kas ketverius metus Lietuvos vyriausybė teikia JT Vaiko teisių komitetui ataskaitą dėl konvencijos nuostatų įgyvendinimo – artimiausias Lietuvos periodinės ataskaitos svarstymas numatytas 2013 metais. Nevyriausybinės organizacijos, savo ruožtu, gali teikti Komitetui alternatyvias ataskaitas, kuriose pristato nepriklausomą ir kritišką vaiko teisių padėties Lietuvoje įvertinimą bei atkreipia Komiteto dėmesį į skubiai spręstinas problemas, kurioms vyriausybė neskiria pakankamai dėmesio.

Ataskaitoje nevyriausybininkai pabrėžia, kad, nepaisant nuolat vykstančių vaiko teisių apsaugos sistemos reformų, Lietuvoje itin trūksta politinės valios priimti svarbius sprendimus, galinčius iš esmės pagerinti vaikų padėtį. Lietuva vis dar investuoja dideles lėšas į institucinės vaikų globos palaikymą, nors visuotinai pripažįstama, kad vaikams, augantiems uždarose globos institucijose, daroma didelė psichologinė žala, turinti įtakos visam likusiam jų gyvenimui. Daugelyje Europos šalių vaikai globojami šeimose ir bendruomenėje, tačiau Lietuva nesiryžta iš esmės keisti globos sistemos, taip palikdama institucijose augančius vaikus izoliuotus nuo visuomenės.

Ataskaitoje atkreipiamas dėmesys ir į diskriminacinę šeimos politikos koncepciją, kurios pagrindu siekiama įgyvendinti socialinės ir šeimos politikos reformas. Anot nevyriausybinių organizacijų, ši diskriminacinė politika nepadėtų išspręsti, o tik pagilintų tokias problemas kaip neefektyvi socialinės paramos sistema šeimoms, kuri neužtikrina reikalingos pagalbos ir diskriminuoja pažeidžiamus vaikus.

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai