Vaikų elgesys, kurio negalima ignoruoti

Būti tėvais – ne tik šaunu, bet ir sudėtinga. Jei norite vaikus tinkamai išauklėti, suteikti jiems gerą išsilavinimą ir išmokyti įgūdžių, kurie pravers gyvenime, tenka gerai pasistengti. Tik būdami su vaikais suprantame, kad ir patys ne visada žinome, kaip pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje.

Štai kelios paplitusios vaikų elgesio problemos, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį.

Abejingumas, arba „nieko nematau, nieko negirdžiu“

Kartais vaikai bijo papasakoti, kad tapo blogo įvykio liudininkais, nes mano, kad gali turėti rimtų nemalonumų. Kai kurie vaikai tyčia užmerkia akis, norėdami ką nors pamokyti, kiti gi tiki, kad taip padeda kitiems.

Ką daryti: paaiškinkite, kad abejingumas šiuo atveju – ne išeitis. Stipresni neturi skriausti silpnesnių, patyčios mokykloje taip pat neturėtų būti toleruojamos. Tai – visų problema. Ramiai išklausykite vaiką, nesmerkite, įsigilinkite į situaciją ir išspręskite problemą.

Konkurencija tarp brolių ir seserų

Neretai tėvai patys provokuoja vaikų konfliktus, prikabindami etiketes (šitas vaikas – protingas, geras, gražus, sportiškas, o šitas – kažkuo blogesnis), arba išskirdami iš vaikų savo numylėtinį.

Ką daryti: būtina išsiaiškinti, kur šuo pakastas, ir uždrausti fizinį smurtą. Padėkite vaikams pasijusti viena komanda, išmokykite juos taikiai ir racionaliai spręsti konfliktus. Paaiškinkite, kad jie turi gerbti vienas kitą, pasistenkite reguliariai skirti laiko kiekvienam iš jų atskirai – tai padės palaikyti šiltus santykius šeimoje.

Vagystės

Vaikas gali pradėti vogti, kai jaučia šeimos ar draugų dėmesio trūkumą, kai labai nori kokio nors daikto, dėl blogo auklėjimo ar silpnos valios.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai