Vaikų iki metukų laiko žvairumas

4-8 savaičių amžiaus vaikams žvairumas – visai įprastas reiškinys, atsirandantis dėl to, kad akių raumenys nėra pilnai sustiprėję, tų raumenų formavimasis vyksta ir po vaikučio gimimo, o trunka įprastai iki 4 mėnesių amžiaus. Taigi jei tavo mažyliui jau 6 mėnesiai, o jo akytės kartais vis dar kryžiuojasi, nereikėtų pulti į paniką. Tiesiog išlik budri ir jei po kurio laiko situacija nepasikeis, nuvesk vaiką pas okulistą.

Naujagimiui gali pasireikšti skirtingų rūšių žvairumas:

  •     Vidinis žvairumas – kai akytės nukreiptos į nosies pusę;
  •     Vertikalus žvairumas – kai akytės krypsta į viršų bei žemyn;
  •     Išorinis žvairumas – kai akytės krypsta į smilkinius;
  •     Horizontalus žvairumas – kai viena akytė pakrypusi vertikaliai, o kita – horizontaliai.

Jei kuris nors iš šių žvairumų pasireiškia tik laikas nuo laiko – vadinasi viskas gerai, juk vaikas kol kas dar tik mokosi sinchroniškai judinti akių obuolius, tačiau dėl silpnų akių raumenų tai pavyksta ne visuomet.

Visi kūdikiai yra toliaregiai, todėl kuo toliau bus stebimas objektas, tuo lengviau vaikui seksis jį įžiūrėti. Naujagimystės laikotarpiu vaikučio žiūrėjimo kampas lygus tik 30 procentų. Iš pradžių jis išmoksta žiūrėti horizontaliai, tuomet vertikaliai. Nereikėtų stengtis vaiko skatinti fokusuoti žvilgsnį prinešant daiktus arčiau jo paties, juk akių raumenys, kaip ir pats mažylis, dar nepakankamai sustiprėjo. Kūdikis gali kontroliuoti savo žvilgsnį tik kelias minutes, o vėliau raumenys pavargsta, todėl akytės gali pradėti „plaukioti“ kiekviena sau.

Pasitaiko ir taip, kad kūdikio akys žvairuoja nuolatos. Dažniausiai toks žvairumas yra sunkaus gimdymo ar gimdymo traumų pasekmė. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į medikus. Laiku atlikta korekcija ir skirtas gydymas leidžia pašalinti šį sutrikimą ankstyvame amžiuje.

2 psl. »

Komentarai (5)

Asas 2017-07-10 16:32
As turejau zvairuma, siule akinius bet mama pasisaje kategoriskai pries nes pussesere taip visai susigadino akis irdare su manim pratimus lakste su zaislais pirmyn atgal kad ziureciau I toli iri arti, po mankstos dejo arbatu kompresiukus kad atsipalaiduotu akts ir dabar viskas gerai
ausra 2015-07-09 10:01
Sakyciau truputi klaidinanti informacina. Jei kudikis zvairuoja nuo 5 men arba naujagimio zvairumas rodos buvo dinges ir atsirado vel. Reikia kuo skubiau kreiptis i okulista ir tikrai nieko nelaukti. Mums taip buvo, 6 men uzsidejom akinius, nes istyre, kad turim tikrai didele toliaregyste, viena akyte +6,75, kita +7. Del toliaregystes vaikas blogai mato is arti, labai smarkiai itempia akies raumeni ir akytes zvairuoja. Nors nebuvo jokiu pozymiu, kad butu blogas regejimas ir tevu veidus tyrinejo, ir su zaisliukais zaide, ir i aplinka reagavo pagal amziu net labai gerai. Kadangi laiku kreipemes, viena akyte pasitaise smarkiau, kita taisosi leciau, bet operuoti nereikes, nes su akinukais vaikas nezvairuoja.
Sima 2012-03-22 22:42
Aš dar tik laukiuosi tai renkuosi informaciją. Tikrai niekur neskaičiau, kad būna toks žvairumas ir jis yra normalus. Dabar žinosiu :)
armata 2012-03-22 12:09
Buvo labai įdomu
Bitė 2012-03-22 09:14
Na, aš pamačiusi savo žvairuojantį mažylį tikrai labai išsigandau. Nebuvau girdėjusi, kad tai gali būti visiškai normalus dalykas

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai