Vaikų kambario spalvos pagal amžiaus grupę

Spalvomis užpildyta visa mūsų kasdienybė, tačiau dažniausiai mes prie jų taip pripratę, kad net nesusimąstome, kokią įtaką spalvos daro mūsų savijautai. Tikriausiai pastebėjote, kad vienuose namuose ar kambariuose jaučiatės labai jaukiai, o kituose apima nepaaiškinamas nerimas ar nejaukumas. Dažnai žmonės tai įvardina kaip “kambario aura”, bet juk tą aurą kuriame mes patys, parinkdami baldus, smulkesnes interjero detales ir žinoma – spalvas.

Parinkti tinkamas spalvas vaiko kambariui labai svarbu, juk mažas žmogutis auga, nuolatos tobulėja ir formuojasi kaip savarankiška asmenybė. Vaiko kambarys – tai vieta, kur  mažylis visuomet turi jaustis jaukiai, o tai įmanoma tik sukūrus tinkamą aplinką.

Mes siūlome suskirstyti vaikus į tris amžiaus grupes ir rinkti spalvas atsižvelgiant būtent į vaikučio metus. Juk augdamas mažylis keičia savo požiūrį į gyvenimą, o kartu keičiasi požiūris ir į jį supančią aplinką. Tiesa, šį kartą kalbėsime ne tik apie kambario spalvas, bet ir apie sienų dekoravimą piešiniais.

Straipsnyje naudojamas spalvų paletes pasiūlė garsios bendrovės “Akzo Nobel” dizaineriai.

Beje, dauguma žmonių nesunkiai išsirenka jiems patinkančias spalvas, tačiau nežino, kaip jas suderinti tarpusavyje. Kad nereikėtų “laužyti” galvos, kaip suderinti labiausiai patikusias iš kiekvienoje paletėje esančių 18 spalvų, išbandyk paprastą taisyklę: rinkis bet kurią horizontalią eilutę iš 3 spalvų – tai užtikrintai bus tinkamas derinys.

 

Spalvos vaikams nuo gimimo iki 3 metųŠiame amžiaus tarpsnyje rekomenduojami švelnūs ir pasteliniai atspalviai, kurie tarsi supažindina mažylį su pasaulio spalvomis, tačiau nevargina jautrios vaiko psichikos. Parink 1-2 pagrindines spalvas dideliems kambario paviršiams ir dar dvi užuolaidoms, patalynei ar kilimėliui prie lovos. Žinoma, bendro vaizdo pagyvinimui gali norėtis ryškesnių spalvų, bet tegul ryškesni būna tik vaiko žaisliukai ar knygelės su paveikslėliais.

2 psl. »

Komentarai (4)

Greta 2012-06-20 16:37
labai idomi mintis, bet nzn ar man leistu tai mama
Liepa 2012-05-09 23:07
Man regis svarbu, bent jau as savo namus remontuodama aiskinausi spalvu reiksme. Pvz, kad miegamajame splavos turi buti siltos ir raminancios ir t.t.
Šarūnė 2012-05-09 16:16
O ar spalvos tikrai tokios jau svarbios?
Renata 2012-05-09 13:56
Labai gražios idėjos

Interjeras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai