Vaikų klausimai, į kuriuos keblu atsakyti

Kartais vaikai užduoda tokių klausimų, kad tėvai net nežino, ar juoktis, ar raudonuoti – o atžaloms reikia atsakymų. Čia ir dabar. Vaikai nenori, kad juos ignoruotų, kad tėvai meluotų ar šaipytųsi iš mažiausių šeimos narių naivumo ir neišmanymo.

Be tipiškų klausimų „iš kur aš atsiradau“ ir „kodėl berniukai skiriasi nuo mergaičių“, kyla ir kitų. Kaip į juos atsakyti?

„Kai užaugsiu, ar vesiu savo mamą?“

Berniukai klausia, ar ves savo mamą, mergaitės domisi, ar ištekės už savo tėčio. Tokį klausimą užduoda absoliuti dauguma vaikų. Kaip atsakyti? Trumpai ir aiškiai – „ne“.

Paaiškinkite, kad šeimoje kiekvienas turi savo rolę. Sesutė negali tapti tėčiu, tėvelis – senele. Ir vaikas negali tapti mamos vyru: „Kai tu užaugsi, mama bus daug vyresnė. Tu vis tiek galėsi ją mylėti ir ja rūpintis, bet vesi jauną gražią merginą. Su ja tu susilauksi vaikų.“

„Kodėl jūs pykstatės?“

Vaikas nesąmoningai jaučiasi kaltas dėl tėvų konfliktų, todėl labai svarbu jam paaiškinti, kad pykstatės ne dėl jo.

„Žmonės pykstasi, kai nesutampa jų nuomonės. Pykstasi ir vaikai, ir suaugusieji. Bet mes būtinai susitaikysime, nes mylime vienas kitą. Ir mes abu mylime tave.“

„Kodėl ta teta tokia stora?“

Nesistenkite užčiaupti vaiko, jeigu jis atkreipė dėmesį į kažkuo išsiskiriantį žmogų – vaikui įdomu, o taip tildydami tik dar labiau kurstote jo smalsumą ir nekantrumą.

„Visi žmonės yra skirtingi. Būna aukštų, būna žemų. Kai kurie iš jų pilni, o kiti – visai liesi. Būna ir taip, kad žmogus kažkuo serga, ir todėl atrodo kitaip, nei visi. Bet kuriuo atveju, jam gali būti labai skaudu, todėl nereikia badyti pirštais tų, kurie išsiskiria. Geriau paklausk manęs, kai būsim vieni, kad niekas neįsižeistų.“

2 psl. »

Komentarai (1)

MONIKA 2018-07-18 22:12
AŠ NORĖČIAU PASIDARYTI GELINIUS NAGUS MAN YRA 9METAI AR GALECIAU DARYTIS

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai