Vaikų laringitas

Laringitą sukelia virusai, mikrobai, taip pat ir patogeniniai grybeliai, tačiau pasitaiko ir tokių laringito atmainų, kurių atsiradimą įtakoja gerklų gleivinės sudirginimas alergenais (vaistiniais, maistiniais, kvėpavimo), dervos dalelėmis, skrandžio rūgštimis ir t.t.

Dažnu atveju, prasidėjus infekciniam uždegimui, kartu pasireiškia ir virusinės ar mikrobinės agresijos simptomai: pakilusi temperatūra, šaltkrėtis ir t.t. Esant neinfekciniam uždegimui, liga pasireiškia kvėpavimo sutrikimu ir “lojančiu” kosuliu. Neinfekciniam laringitui būdingas pasikartojantis (recidyvuojantis) charakteris. Jeigu per keletą metų nepavyksta atrasti ir pašalinti dirgiklio, liga pereina į chroninę formą. Dažniausiai taip nutinka alerginio laringito atveju. Alergines reakcijas gali sukelti ŪRS (ūmus respiratorinis susirgimas), stresinės situacijos, patogeninė mikroflora (mikoplazma, stafilokokai ir t.t.), klimato pasikeitimas.

Laringito metu vaikus dažnai kankina dusulio priepuoliai, todėl pirmiausia reikėtų sukurti ramią atmosferą: vengti aktyvių judesių, žaidimų, rėkavimo ir net stiprių emocijų. Svarbu, kad patalpoje būtų drėgnas, šiltas oras.

Sergančiam vaikui sunku valgyti, todėl reikėtų maitintį jį dažnai, bet nedidelėmis porcijomis.  Maistas turi būti lengvas, šiltas, pusiau skystas (trinta sriuba, omletas, košė, kisielius). Gydant laringitą padeda šilti gėrimai, pavyzdžiui pašildytas negazuotas mineralinis vanduo ar silpna arbata be cukraus.    

Labai efektyvi laringito gydymo priemonė - deguonies garų inhaliacijos su vaistinių preparatų priedais. Namų sąlygomis inhaliacijas galima daryti su geriamąja soda, furacilinu, žolelėmis (nuovirai ar ramunėlių, šalavijo, jonažolės užpilai). Ant puodelio dugno įpilkite verdančio vandens ir įberkite 1-2 valgomus šaukštus sodos. Vaiką, apsigaubusį rankšluosčiu, palaikyti virš garuojančio puodo. Kad mažyliui būtų drąsiau, tą patį gali atlikti kartu su juo, apsigaubus vienu rankšluosčiu ar dekučiu.       

2 psl. »

Komentarai (4)

SVARBU ŽNOTI ! - tesinys2 2013-07-14 11:07
Pagalvės arba kažkoks kitas pakaitalas turi būti kietas, kad vaikas apsivertęs neuždustų. Vaiko, ypač iki 2 metų, negalima palikti paremto pagalvėlėmis be priežiūros.
Taip pat reiktų per naktį vaiką pavartyti, kad vaikas keistų padėtį, kelis kartus per naktį pakelti statmenai, duoti atsigerti vandens, galima truputį įdėti druskos (kelias smilteles).
Tikiuosi šis patarimas išgelbės nevieną vaiką ir sutaupys nervų ir sveikatos tėveliams...
SVARBU ŽNOTI ! 2013-07-14 11:02
Mūsų patirtis turime tris vaikus.
Kai vaikas miega gulėdamas horizontaliai, susikaupę skysčiai išbrinkiną gerklytę ir maždaug tarp 1 ir 5 val. nakties pradeda ūmus dusulys.
Vaikeliui susirgus arba jaučiant, kad prasidės LARINGITAS svarbu jau iš vakaro vaiką (kūdikį) guldyti ant labai AUKŠTOS PAGALVĖS 40 – 70o laipsnių kampu, vaikas (kūdikis) turi miegoti beveik sėdėdamas. Taip miegan laisviau nuteka ir nesikaupia gleivės ir seilės, kurios išbrinkina gerklas ir balso stygas bei sukelia dusulį.
P
Fiona 2012-04-03 11:21
Che, galima pažaisti inhaliacijų metu tuos drąsius paršelius, kur minima kitame straipsnyje :D
Oksana 2012-04-03 08:19
Vaikiška liga? NA, nežinau, aš ir dabar ja dažnai sergu :D

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Reklama

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai