Valgau saldžiai ir lieknėju? Tai visai įmanoma!

Niekaip negalite atsikratyti potraukio saldumynams? Esate toli gražu ne vieni – moksliniai tyrimai rodo, jog žmonių polinkis į saldų skonį yra įgimtas ir veikiausiai išsivystė todėl, kad mus trauktų motinos pienas ir kiti energijos šaltiniai. Kaip visa tai atsiliepia dietos besilaikantiems žmonėms buvo nagrinėta tarptautinėje dietologų konferencijoje Prancūzijos mieste Lione.

Pasak dr. Julie Menella, vadovaujančios JAV esančio Monelio cheminių studijų centro tyrimų stažuočių programai, mūsų polinkis į saldų skonį išsivysto labai jauname amžiuje ir yra susijęs su tam tikrų maistingų medžiagų bei mineralų, paprastai esančių saldžiuose produktuose, poreikiu. Tai, jog vaikai saldumynus mėgsta labiau nei suaugusieji, lemia didesni augančio organizmo energijos poreikiai.

Nors saldumynų poreikis su amžiumi mažėja, kai kurie žmonės net ir suaugę nepajėgia atsispirti cukraus turintiems produktas. Pasak dietologų, saikingas produktų, turinčių natūralių cukrų, tokių kaip vaisių sultys, ar įdėto cukraus, kaip gaivieji gėrimai, vartojimas nekenkia sveikatai bei figūrai. Vis dėlto, problemų atsiranda tada, kai smaližiams dėl vienokių ar kitokių priežasčių tenka susirūpinti svoriu ar riboti kalorijas. Daugeliui žmonių saldaus maisto atsisakyti yra sunkiau nei riebaus, nes saldus skonis asocijuojasi su savęs apdovanojimu.

„Šiuo atveju vienas iš galimų sprendimų galėtų būti cukraus pakeitimas mažiau kalorijų turinčiais ar visai nekaloringais saldikliais,“ – teigia dr. Jean-Michel Lecerf, vadovaujantis Prancūzijos mieste Lilyje esančio Pasteur instituto mitybos padaliniui. „Mes jau kurį laiką tyrėme galimybę naudoti saldiklius mažo kaloringumo dietose ir testavome įvairias visuomenėje paplitusias sampratas apie dirbtinius saldiklius,“ – prideda jis.

2 psl. »
Šaltinis: Grožio guru

Komentarai (6)

nunu 2015-04-17 00:07
Ar tu durna pavydi jai sokolado matyt
nesvarbu 2014-02-12 18:44
Kaip noriu paploneti rekuomenduokite kokiu pratimu :/
Dzi. 2012-08-31 18:14
Suka? As tikrai taip supratau? Fausta, varksele, turbut Tu jo valgyt negali. Isvis, taves nemokino kulturingiau sneketi?
Fausta 2012-08-24 19:28
skanu suka valgyti sokolada ka :DD
Zoja 2012-07-19 11:51
dievinu šokoladą... bėda ta, kad visada padauginu
Amely 2012-07-19 09:30
nemėgstu saldumynų :)

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai