Vasara dar nesibaigia: kaip maitinti vaikus, kad jiems nepritrūktų skysčių?

Maži vaikai yra itin jautrūs aplinkos temperatūros pokyčiams, be to, daug lengviau nei suaugusieji netenka skysčių. Besibaigianti vasara žada atnešti išsiilgtų šiltų dienų, tačiau net ir kelios karštos dienos mažyliams, nesisaugant, gali sukelti saulės smūgį ar dehidrataciją, pasireiškiančius viduriavimu ar vėmimu. Tam, kad mažamečiai vaikai temperatūros šuolius išgyventų lengviau, svarbu jų organizmą aprūpinti pakankamu skysčių kiekiu ir tinkamu maistu.
 
Apie tai, į ką verta atkreipti dėmesį maitinant ir girdant vienerių–trejų metų vaikus karštomis vasaros dienomis, pasakoja sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė.
 
Troškulys – dehidratacijos požymis
 
Vaikai daug skysčių praranda ne tik prakaituodami, bet ir iškvėpdami orą. Jeigu mažylis kvėpuoja dažniau, yra neramus, o jo oda įšilusi, gali būti, kad jam trūksta skysčių.
 
Gydytoja pasakoja, kad vaikams pirmaisiais gyvenimo metais nerekomenduojama papildomai duoti skysčių – kūdikiai iki pusės metų jų pakankamai gauna su motinos pienu, o vyresni – su papildomu maistu: „Skysčių trūkumą kompensuoti patariama papildomu žindymu arba pieno mišinukų porcija. Karštomis dienomis maitinančios mamos taip pat turėti gerti daugiau skysčių“. Vis tik, mitybos specialistė įspėja, kad pastebimas vaiko troškulys jau nėra pirmasis dehidratacijos ženklas.
 
„Tuo metu, kai mažylis yra ištroškęs, jo organizmui jau kurį laiką trūksta skysčių. Todėl tėveliai turėtų užtikrinti pakankamą skysčių kiekį visos dienos metu. Griežtų normų, kiek skysčių per dieną reikia vaikui, nėra. Todėl svarbu stebėti vaiko elgseną, jauseną, ar nepakito šlapimo spalva. Tamsus šlapimas – pagrindinis skysčių trūkumo rodiklis“, – pataria V. Kurpienė.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai