Vasara – idealus laikas pasimėgauti salotomis

Vienas iš ryškiausių vasaros akcentų ant mūsų stalo – salotos. Šiuo metu jos išskirtinai kvapnios, kupinos vitaminų ir būtinos kiekvieno mitybos racione. Gydomosios mitybos specialistė ir homeopatė Deimantė Rapalytė pasakoja, kodėl reikalinga valgyti šiuos žalumynus ir dalinasi vasariškais salotų receptais.
 
„Valgydami salotas mes gauname be galo daug ląstelienos, kuri labai naudinga mūsų virškinimo sistemai bei gali sumažinti blogojo cholesterolio lygį. Taip pat ląsteliena suteikia didesnį sotumo jausmą, o tai gali padėti žmonėms, turintiems antsvorio problemų.
 
Tikriausiai vienas iš svarbiausių faktų apie šiuos žalumynus tas, kad salotose apstu antioksidantų bei vitaminų, tokių kaip, C ir E vitaminai, folio rūgštis, likopenas ir beta-karotenas. Be to, Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja suvalgyti nuo 5 iki 8 porcijų žalumynų per dieną, o vieną porciją galima įvardinti, kaip salotų puodelį ar supjaustytų petražolių, krapų saujelė“, – kalba gydomosios mitybos specialistė.
 
Lieknėjant galima valgyti tik salotas?
 
Nors salotos yra išties vertingas maistas, dažnai moterys, siekiančios greitai sulieknėti ima valgyti tik jas, ar tokio maisto gali pakakti visavertei mitybai?
 
„Salotos salotoms nėra lygios. Jeigu paimsime salotų receptą, kuriame dominuoja vien tik salotų lapai, agurkai ar pomidorai, tai žinoma, kad tokio maisto mūsų organizmui per mažai ir taip maitinantis galime save nualinti.
 
Vis dėlto, verta atkreipti dėmesį, jog salotos taip pat gali turėti ir be galo daug maistingų ir sočių ingredientų, kaip avokadai, lęšiai, avinžirniai, bolivinė balanda, pupelės, riešutai ar sėklos. Jeigu kalbėtume apie salotas, kaip apie garnyrą, tai reikia stengtis, kad prie kiekvieno patiekalo suvalgytume ir daržovių, žalumynų lėkštelę, o tam puikiai tiks įvairūs kopūstai, morkos, ropės ar salierai“, – rekomenduoja Deimantė Rapalytė.

2 psl. »

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai