Vegetarizmas nėštumo metu: už ar prieš?

Allyson Kitts / Dreamstime.com nuotr.

Tu neabejotinai žinai, kad nėštumo metu būtina subalansuota mityba, kurioje būtų tinkamas kalorijų, vitaminų ir mikroelementų kiekis. Dažniausiai visų šių elementų gauname iš skirtingų produktų: mėsos, žuvies, grūdų, daržovių, vaisių ir t.t. O ką gi daryti toms moterims, kurios prieš nėštumą maitinosi tik vegetarišku maistu? Ar dėl vaikelio gėrovės būtina pradėti valgyti mėsą? O gal vegetarizmas ir nėštumas yra pilnai suderinami dalykai?

Vegetarizmo rūšys

Nors dažnai vegeratizmą suvokiame tik kaip mėsos atsisakymą, iš tiesų vegetarizmas gali būti skirtingų rūšių: veganizmas, makrobiotinis vegetarizmas, laktovegetarizimas, ovolaktovegitarizmas.

 

  • Veganizmas – tai griežta mitybos forma, kurios metu valgomas tik augalinis maistas, o gyvulinės kilmės produktų (mėsos, paukštienos, kiaušinių, pieno...) visiškai atsisakoma. Kai kurie veganai atsisako net ir tokių produktų kaip medus, nes medų pagamina bitės. Įprastai veganai valgo ankštinių, grūdinių kultūrų produktus, riešutus, vaisius, daržoves, uogas.
  • Makrobiotinis vegetarizmas – tai tas pats veganizmas, tačiau į kasdienį racioną gali būti įtraukta žuvis ir vėžiagyviai.
  • Laktovegetarzimas – tai mitybos forma, kurios metu leidžiama vartoti pieno ir sūrio produktus.
  • Ovolaktovegitarizmas – nevalgoma mėsa, tačiau galimas pienas ir kiaušiniai.

 

Dauguma mokslininkų ir gydytojų teigia, kad nėštumo metu vegetarizmas nėra labai gera mitybos forma, nes nėštumo periodu moteriai būtinos amino rūgštys, kurias pasisavinti galima iš gyvulinės kilmės produktų. Tiesa, gydytojai nebūtinai rekomenduoja valgyti mėsą. Užtektų į kasdienę mitybą įtraukti pieno produktus, žuvį ir kiaušinius. Taigi, jei vegetarzimas apsiriboja tik mėsos atsisakymu, nieko baisaus neturėtų nutikti.

2 psl. »

Komentarai (3)

Santa 2011-12-02 18:07
Norėjau bent savaitę save išbandyti:sakiau nevalgysiu vsą savaitę nei mėsos protuktų, nei kiaušinių, nei pieno(beje aš jo nemėgstu).Pirmosiomis dieomis puikiai sekėsi,bet 6-ąją dieną neištvėriau ir suvalgiau kebabą, o jame yra šiek tiek mėsos, nors didžiąją dalį sudaro daržovės. Bet padariau išvadą,kad vegetarizmas ne man, nes tikrai sunku išverti be mėsytės:)atrodo,kad nėra ką valgyt kai jos nevalgiau... Bet vasarą tai visai fainai būtų kai gausu vaisių,uogų ir daržovių.
Lena 2011-11-22 10:10
Rimai, vegetarus turbūt supranta tik vegetarai. Bet straipsnis liuks!
Rimas 2011-11-22 10:09
Nežinau, kaip išgyvenčiau be mėsos :D Būsiu tolerantiškas, bet nemanau, kad mamytėms reikėtų jos atsisakyti dėl kažkokių įsitikinimų

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai