Velykų žaidimai vaikams

Jau greitai švęsime Velykas, apie senąsias mūsų tradicijas jau rašėme ir siūlome jas papasakoti mažiesiems, tačiau jiems daugiau laimės, žinoma, suteiks žaidimai, tad išmokime kelis nesudėtingus Velykų žaidimus.

Bukynės. Šį žaidimą tikrai žinote ir žaidžiate, tik tradicinis pavadinimas mažiau žinomas. Bukynių metu tikrinamas kiaušinio stiprumas - vienas laiko kiaušinį delne, o kitas daužia - laimi tas, kurio kiaušinis neskyla arba lieka sveikiausias. Beje, seniau šį žaidimą žaisdavo beveik vien vyrai.

Ridenimas. Kiaušinius ridendavo nuo iškelto medinio lovelio, buvo tikima, kad taip pažadinamos gyvatės ir žalčiai, kurie vėliau ima šliaužioti ir pilvais kutendami žolę bei augalus juos pažadina. Jeigu ridedant jūsų kiaušinis liečia kitus margučius, tai šiuos galite pasiimti - laimi tas, kad kurio margutis nurieda toliausiai ir tas, kuris susirenka daugiau margučių.

Ratelis. Visi žaidėjai susėda į ratuką, o rankas laiko už nugaros. Žaidimo vedėjas vienam įduoda į rankas margutį, kurį reikia perduoti šalia sėdinčiam žaidėjui - nesvarbu kurion pusėn. Likę žaidėjai stebi procesą, o jeigu kuris įtaria, kas turi margutį, tai sušunka „radau“ ir pasako vardą to, kuris turi kiaušinį. Jeigu atspėja, tai margutį pasilieka sau ir pasikeičia vietomis su tuo, kuris laikė kiaušinį. Kartais žaidiama taip, kad praradęs margutį žmogus iškrenta iš ratelio.

2 psl. »

Komentarai

Velykos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai