Vestuvių metinių dovanų idėjos

Vestuvių metinės – didelė ir svarbi šventė. Visos jos turi savo pavadinimus, savų ypatybių. Sukate galvą, ką padovanoti? Atsakymų ieškokite čia!
 
Žaliosios vestuvės – tai vestuvių diena. Švenčiama pirmuosius metus kiekvieną mėnesį tą dieną, kai pora susituokė. Nuo seno šių vestuvių simboliu laikomas mirtos lapelis vestuvių vainike. Šia proga priimtina dovanoti gėles, augalus, kvapiąsias žoleles.

1 metai (Popierinės vestuvės). Šią dieną sutuoktiniai gali vienas kitam padovanoti spalvingą atviruką su meilės prisipažinimu/priesaika, stiklinę širdelę ar gyvūno figūrėlę, atkimšti vieną iš dviejų surištų ir per vestuves padovanotų šampano butelių (kitas atkemšamas gimus pirmagimiui). Taip pat dovanojami albumai, knygos, žurnalų prenumerata.

2 metai (Medvilninės, Kartūninės, Perkelinės, Marlinės vestuvės). Sutuoktiniai vienas kitam dovanoja skepetaites, o svečiai jiems abiems – medvilninius rūbus, puodkėles, rankšluosčius, patalynę, žaislus.

3 metai (Odinės vestuvės). Žmona vyrui gali padovanoti odinę piniginę, diržą ar batus, vyras – batelius ar rankinuką. Suprantama, svečiai taip pat turi dovanoti odines dovanas: paveikslus ant odos, lagaminą ir kt.

4 metai (Vaisinės arba Lininės vestuvės). Metinių proga dovanojamas vaisių krepšelis, dekoratyviniai citrinų medeliai, lininė patalynė, uogienės, džemai, rankšluosčiai, rūbai ir pan.

5 metai (Medinės vestuvės). Geriausios dovanos: viskas, kas iš medžio (medinės lentelės, indai, įrankiai, rėmeliai, dėžutės, skrynelės ir t.t.). Gražiai atrodys ir miniatiūrinis bonsas.

6 metai (Špižinės, Ketinės, Geležinės, Cukrinės vestuvės). Metinių išvakarėse žmona kruopščiai sutvarko namus, ypatingą dėmesį skirdama špižiniams indams (juos reikia labai gerai nuvalyti). Dovanojamos ketaus keptuvės, puodai, židinio aksesuarai, kepsninės, grotelės ir t.t.

6,5 metų (Cinko vestuvės). Dovanojami cinko indai ir statulėlės.

7 metai (Varinės, Vilnonės vestuvės). Keičiamasi varinėmis monetomis, svečiai gali padovanoti diržą su varine sagtimi, papuošalų ar varinę pasagą šeimos laimei ir gerovei, taip pat – ką nors iš vilnos, žvakidę.

8 metai (Skardinės arba Bronzinės vestuvės). Idealios dovanos: sidabriniai stalo įrankiai ir indai, gali būti papuošalai, servetėlių žiedai, bronziniai ginklai, įvairūs namų dekoro elementai, suvenyriniai medaliai.

9 metai (Molinės, Fajansinės vestuvės). Dovanų sąraše gali būti įvairūs lipdiniai (indai, vazos, skulptūros, varpeliai, dūdelės), lipdymo kursai.

10 metų (Aliuminės, Alavinės, Rožinės vestuvės). Dovanojamos rožės ir alaviniai daiktai (indai, dekoro elementai).
 
11 metų (Plieninės vestuvės). Sutuoktiniams geriausia dovanoti dirbinius iš plieno, papuošalus ir virtuvės įrankius (pageidautina, neaštrius. Juos galima ir išgraviruoti).

12 metų (Šilkinės, Lininės vestuvės). Kaip aišku iš pavadinimo, geriausia dovanoti dovanas iš šių medžiagų: drabužius, kaklaraiščius, skareles, patalynės užvalkalų komplektus ir pan. Tinka ir kosmetika su šilku, dekoratyvinės pagalvėlės.

12,5 metų (Nikelinės vestuvės). Data nėra apvali, todėl švenčiama siaurame artimųjų rate. Dovanoti galima buitinę techniką (viską nuo radijo iki namų kino), graviūras, nikeliuotus indus.

13 metų (Nėrinių, Pakalnučių vestuvės). Dovanojami nėriniai, staltiesės, lovatiesės, nėriniais puošti garderobo elementai (pavyzdžiui, apatiniai, chalatas), taip pat patalynės komplektai. Jei sezonas – pridėkite ir pakalnučių puokštę.

14 metų (Agato, Dramblio kaulo vestuvės). Sutuoktiniams reikia dovanoti dirbinius iš agato ir dramblio kaulo: papuošalus, statulėles ir kitus aksesuarus.

15 metų (Krištolinės, Stiklinės vestuvės). Tinka daiktai iš krištolo ir stiklo: bokalai, vazos, sietynai, salotinės, taurės, grafinai. Po 15 metinių paprastai švenčiamos tik „apvalios“ datos, tačiau kai kurie mini ir kitas.

18 metų (Turkio vestuvės). Tinka papuošalai su turkiu.

20 metų (Porcelianinės vestuvės). Dovanokite servizą, arbatos ir kavos puodelių komplektus, arba bent du puodukus. Tinka ir vazos, porcelianinės figūrėlės, tapymo ant porceliano kursai.

25 metai (Sidabrinės vestuvės). Sutuoktiniai gali vienas kitam padovanoti po sidabrinį žiedą, o iš svečių laukiama stalo įrankių, vazų ir statulėlių, laku sidabriniais blizgučiais puoštų gėlių.

30 metų (Perlinės vestuvės). Dovanų sąraše – 30 perlų vėrinys, įvairiausi daiktai – rakandai, papuošalai, interjero detalės. Svarbiausia, kad būtų perlų spalvos (jų būna juodų, baltų ir rausvų), primintų perlamutrą.

34 metai (Gintarinės vestuvės). Tinka gintaro spalvos dovanos, priemonės su gintaru, papuošalai, gintaru užpildytos pagalvės ir t.t.

35 metai (Koralinės, Lininės, Drobinės vestuvės). Atvirutės ir dovanos turi būti raudonos koralų spalvos. Tinka užtiesalai, lino staltiesės, siuvinėti rankšluosčiai ir kiti namų apyvokos reikmenys.

40 metų (Rubininės vestuvės). Galima dovanoti rubinais puoštas dovanas (pagrinde papuošalus), kitas brangias, dideles dovanas: baldus ir interjero elementus, paveikslus, vazas, buitinę techniką, rubino spalvos daiktus (užuolaidas, užtiesalus, patalynę, rūbus ir t.t.).

45 metai (Safyrinės vestuvės). Idealiai tinka talismanai su safyru, vienaip ar kitaip su vandeniu susiję daiktai: mėlyni rankšluosčiai, žydri užtiesalai, vonios kambario papuošimai ir pan.

46 metai (Levandų vestuvės). Jei sezonas – įteikite levandų. Taip pat tinka levandų eteriniai aliejai, smilkalai, levandų spalvos dovanos.

47 metai (Kašmyro vestuvės). Dovanojama viskas, kas minkšta ir švelnu: šalikai, megztiniai su kašmyru, skraistės ir pan.

48 metai (Ametisto vestuvės). Dovanoti galima ametisto lempą, papuošalus, amuletus, arba violetinės spalvos dovanas.

49 metai (Kedro vestuvės). Viskas, kas iš šio medžio: baldai, rėmai, veidrodžiai, drožiniai ir kt.

50 metų (Auksinės vestuvės). Tinka viskas, kas iš aukso, paauksuoti daiktai: įrėminti paveikslai, paauksuoti indai, laikrodžiai, auksinė žuvelė...

55 metai (Smaragdinės vestuvės). Priimtina dovanoti papuošalus su smaragdais. Tinka ir smaragdų spalvos paveikslai ar nuotraukos, išvyka į gamtą, miškų apsuptą sanatoriją.

60 metai (Deimantinės, Platininės vestuvės). Idealiai tinka žiedai su deimantais, žėrintys dekoro elementai.

65 metai (Geležinės vestuvės). Suprantama, tinka viskas, kas iš geležies. Tolesnės metinės – gana retas dalykas, todėl tikslesnių dovanų rekomendacijų nėra. Orientuokitės į pavadinimą!

67,5 metai (Akmeninės vestuvės).

70 metų (Palaimintosios, Dėkingumo vestuvės).

75 metai (Karūnuotosios, Antrosios deimantinės vestuvės).

80 metų (Ąžuolinės vestuvės).

100 metų (Raudonosios vestuvės). Pavadinimą sugalvojo Niftulla ir Balabeim Agajevai, nugyvenę kartu visą amžių!

Komentarai (1)

Jolita 2018-03-03 15:48
Domintu kaip dezute 5 metu,kaip galima nusipirkti?

Vestuvių dovanos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai