Viešos bausmės ir kitos tėvų klaidos

Klysti žmogiška – neklystančių, deja, nėra. Štai kokias klaidas daro absoliuti tėvų dauguma.
 
Klaida: siekti gyventi vien pozityviai
 
Jeigu šeimoje taikomas toks auklėjimo modelis, vaikas dažniausiai auga iškreiptame pasaulyje – su problemomis susidurti gali bet kas, tik ne jis. Dalinimasis vien pozityviais dalykais priveda prie socialinės izoliacijos. Visi kiti signalai, įskaitant artimųjų išgyvenimus, ignoruojami. Tokie vaikai auga ne linksmi, kaip to būtų galima tikėtis, o emocionaliai „kurti“, suprantantys tik savo „aš“. O susidūrę su skaudžia realybe jie puola į paniką, nes nėra pasirengę realiems sunkumams.
 
Ką daryti?
 
Tiek vaiko savivertė, tiek pasitikėjimas savimi turi remtis realiais pasiekimais ir įdėtomis pastangomis. Optimistiškas požiūris neturi būti formuojamas primestinai, ignoruojant ir atribojant tai, kas gali būti nemalonu. Tik pamatęs gyvenimą visokį ir susidūręs su pačiomis įvairiausiomis problemomis vaikas galės atsilaikyti bet kokius sunkumus.
 
Klaida: kritikuoti vaiką dėl nesėkmingų bandymų ar nevykusių klaidų
 
Nesėkmingų bandymų skaičius – tai vaiko kūrybiškumo, o ne nevykėliškumo rodiklis. Kliudydami vaikų eksperimentams jūs slopinate troškimą pažinti ir kurti, ir tuo pačiu didinate nervingumą, kliudote semtis gyvenimiškos patirties.
 
Ką daryti?
 
Nebarkite vaiko, kad paišydamas mašinytę jis išsitepė rankas ar išmėtė piešimo priemones. Jis įsitraukė į darbą, ir jam sunku sekti, kas vyksta aplinkui. Jeigu mažyliui kažkas nesiseka (pavyzdžiui, sudėlioti dėlionę ar konstruktorių), padėkite jam. Vaikams sudėtinga laikytis kokio nors plano ar būti nuosekliems – to išmokstama po truputį. Svarbiausia, kad vaikas mėgina. Pasiūlykite jam kuo įvairesnės veiklos – tegul piešia, lipina, konstruoja ir t.t. Atminkite: kas nebando, tas netobulėja.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai