Vyresni vaikai – ne auklės mažesniems

Daugelis tėvų nemato problemos, jei reikia palikti jauniausius šeimos narius vyresnių broliukų ar sesučių priežiūrai. Viskas prasideda nuo mažų ir nekaltų prašymų: „Pažiūrėk mažylį, kol miega, o aš tuo tarpu išsimaudysiu.“ Ir sūnelis arba dukrytė žiūri. Mažylis nubunda, neverkia, ir jūsų atžala baisiai savimi didžiuojasi: „Aš juk padėjau?“ „Taip, angeliuk, štai tau šokoladukas ir bučkis už pagalbą.“
 
Toliau jau darosi sudėtingiau: „Pasėdėk su broliuku ant suoliuko, o aš užbėgsiu į parduotuvę.“ Lauke tyko daug visokių pavojų ir pagundų, o ir vaikų elgesio numatyti ar nuspėti iš anksto neįmanoma. Viskas gerai baigiasi vieną, antrą, galbūt ir trečią kartą, o štai ketvirtą mama, eidama iš parduotuvės, mato, kaip vyresnėlis ant sūpynių supa jaunėlį, šis pašoka ir, bėgdamas pasitikti mamytės, prasiskelia galvą. Ir tai – tik vienas iš nesuskaičiuojamos daugybės galimų scenarijų. Ką kaltinti dėl tokios nelaimės? Jaunėlį? Vyresnėlį? O gal vis dėlto save?
 
Nepalikite mažųjų vyresnių broliukų ar sesučių priežiūrai, jeigu jų amžiaus skirtumas mažesnis nei 12 metų: atžalos nesusidoros fiziškai
 
Pažiūrėti keletą minučių, kol mama, pavyzdžiui, ruoš vakarienę, jie, žinoma, galės, tačiau išleisti juos vienus į lauką, palikti visai dienai vienus namie – negalima! Palikti juos galima ne ilgiau kaip 5 minutėms.
 
Galbūt paprieštarausite: „O mes augome su jaunesniais broliukais ir sesutėmis, juos prižiūrėjome, ir nieko, nenumirėm.“ Taip, žiūrėjome, ir namie likdavome vieni visą dieną. Tačiau ar bent įsivaizduojate, kiek vaikų kasdien atsiduria ligoninėje dėl to, kad nusiplikė, iškrito iš lango, žaidimo metu kaip nors rimtai susižalojo (prarijo elementus, padegė namus), ką nors įsikišo į nosį ar ausį ir pan.?

2 psl. »

Komentarai (2)

Dina 2017-03-06 11:06
Nedarykime vaiku savo tarnais,daugiau nebeliepkime isnesti siuksliu,klotis lovos,tvarkytis kambario, nusinesti ar net susiplauti indu. Juk mes ju tarnai, tegul auga be atsakomybes jausmo.
Sutinku ,kad vaikai vaiku auginti neturetu,betpedeti tevams,kai tolabai reikia privalo,turi tureti ir jie pareiku it atsakomybe.
anta 2017-02-25 20:18
tik durnius gali rasyti tokias nesamones........taip ir atsiranda nenoras ka nors daryti,nesupratimas kad ir mamai ar teciui reik pagalbos,tada vaikai zino tik savo teises.......o atjauta ar pagalba jiems svetima

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai