Žaidimai lauke žiemą

Ką vaikams žiemą veikti lauke? Klausimas iš tiesų kiek sudėtingesnis, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio – juk dabartinė karta mieliau sėdi šiltuose namuose ir žaidžia kompiuterinius žaidimus, o ne pramogauja taip, kaip vaikystėje pramogaudavo tėveliai. Dalinamės keliomis idėjomis!
 
Sniego mūšis. Šis jau klasika virtęs žaidimas paprastai sužavi net ir pačius mažiausius. Jei vaikai didesni ir jų daug – galite pasidalinti komandomis, su pačiais mažiausiaisiais galima rungtis, kas toliau numes sniego gniūžtę. Svarbiausia – turėkite šiltas neperšlampamas pirštines.
 
Medžiotojas. Žaidžiant šį visiems žinomą žaidimą, vietoj kamuolio galima naudoti sniego gniūžtes. Žaidėjas, kuris medžioja, pasidaro, pavyzdžiui, 3-5 gniūžtes ir bando jas pataikyti į tam tikroje apibrėžtoje teritorijoje bėgiojančius žaidėjus.
 
Numušk kėglį. Žaidimui reiktų turėti keletą kėglių (kiekvienam žaidėjui po vieną). Kėgliai sustatomi 5-10 metru atstumu nuo žaidėjų. Žaidėjai išsirikiuoja kiekvienas ties savo kėgliu. Variantai: po signalo visi bet kokia tvarka mėto gniūžtes ir stengiasi pataikyti į savo kėglį. Kuris jį numuša, tas laimi.  Taip pat galima mėtyti paeiliui – už pataikymą skiriamas 1 taškas. Žaisti galima tol, kol kas nors surinks sutartą taškų skaičių.
 
Sniego skulptūros. Lipdyti besmegenį ar kurią kitą sniego skulptūrą – tikras smagumėlis. O kad tas lipdymas nebūtų savitikslis, savo darbo vaisių galima nufotografuoti. Jei nulipdėte kelis – surenkite sniego skulptūrų „grožio konkursą“, pasikvietę kaimynus komisijos nariais.
 
Sniego seniai. Žaidimo dalyviai nusilipdo kokius 3-4 sniego senius, kuriuos sustato maždaug 10 metrų atstumu vienas nuo kito. Sniego senio galva turi būti padėta taip, kad ją būtų nesunku numušti. Kiekvienas vaikas pasidaro po sutartą skaičių sniego gniūžčių. Tikslas – paeiliui mėtant į savo sniego senį gniūžtes, numušti senio galvą. Arba užtektų tiesiog skaičiuoti, kiek kartų pataikyta.
 
Ledinės skulptūros. Tam nereikės jokių pavojingų įrankių. Iš esmės ledinėms skulptūroms tinka bet kurie buityje naudojami daiktai (salotinės, pirštinės ir t.t.)
 
Sniego angelai. Šis žaidimas žinomas turbūt visiems. Vaikui tereikia parodyti, kaip atbulom kristi ant sniego ir judinti rankas bei kojas lyg skristum: nesijaudinkite, kad vaiko drabužiai aplips sniegu. Ką tik iškritęs sniegas – nuostabi minkšta ložė, ir vaikai mėgsta joje pagulėti. Jei sniego angelai jūsų šeimoje ne naujiena, galite pabandyti ant sniego panašiu būdu sukurti kažką kito: tarkim, kokį gyvūną.
 
Sniego rūmai. Iš sniego galima pastatyti ir įspūdingų namų. Idėja paprasta: į didelį puodą ar kibirą prigrūskite sniego, jį gerai suspauskite ir puodą apverskite – štai jums ir „plyta“. Prisigaminus tokių daug, galima pastatyti ne tik paprastą sniego namelį su langu ir durimis, bet net ir įspūdingą sniego pilį – viskas priklauso nuo jūsų kantrybės ir „statybininkų“ skaičiaus.
 
Čiuožimas rogutėmis nuo kalniuko. Rogės ir kalniukas tiesiog sutverti vienas kitam – kaip ledai ir vaflinė stiklinaitė. Beje, leistis nuo kalniuko galima visaip. Tam puikiai tiktų ir automobilio padanga ar linoleumo gabalas, vadinamieji čiuožtukai. Vaikai gali čiuožti vieni arba su tėveliais. Išbandykite skirtingus aukščius, išmokykite vaiką, kaip stabdyti čiuožiant nuo kalno, pasukti ar išvystyti didesnį greitį.
 
Į vartus. Kalno apačioje reiktų pastatyti vartus (tinka plastmasiniai kėgliai, ryškios medžiagos skiautės ir pan.).  Jie turėtų būti maždaug 2-3 metrų pločio. Tikslas – čiuožiant nuo kalno, pataikyti į vartus.  
 
Pataikyti čiuožiant. Jei yra galimybė, vietoje, kur bus čiuožinėjama nuo viršaus iki apačios tam tikru atstumu sustatyti, pavyzdžiui, kėglius. Tikslas – čiuožiant rogutėmis žemyn mesti 3 gniūžtes ir jomis numušti kėglius. Už numušimą skiriamas vienas taškas. Arba kitas variantas: lygiai tą patį galima daryti su vėliavėlėmis (čiuožiant jas reikia surinkti). Laimi tas, kas surenka daugiau. Vėliavėles gali atstoti ir tiesiog spalvotos medžiagos skiautės, šakos ar kankorėžiai.
 
Pėdsakai sniege. Vaikams žiemą labai patinka apžiūrinėti savo pėdsakus. Iš kartono ir stiprios virvės galima pasidaryti sniego žmogaus letenas. Apmaukite jas ant vaiko žieminių batų ir keliaukite į lauką daryti stebuklingų sniego žmogaus pėdsakų. Arba galimas kitas variantas: nepatingėkite internete paieškoti informacijos, kaip atrodo skirtingų gyvūnų ar paukščių pėdsakai. Pasidomėję galite leistis į pažintinį nuotykį į parką ar netoliese esantį miškelį ir pabandyti surasti bei iššifruoti gyvūnų pėdsakus. Juos galima ir nufotografuoti ir paskui surengti namuose parodą.
 
Nykštukas/milžinas. Tinka patiems mažiausiems. Viskas labai paprasta: reikia eiti dėliojant pėdutę prie pėdutės arba kaip galima didesniais žingsniais.
 
Spalvotas sniegas. Sniego lipdinius galima paįvairinti ir juos nudažius. Tam idealia tinka maistiniai dažai. Ištirpinkite jų šiek tiek vandenyje, supilkite į sandariai uždengiamą plastikinį kibirėlį – ir pirmyn į lauką! Ant sniego lipdinių galima piešti dažus purškiant švirkštu be adatos arba purkštuvu, arba tiesiog papurkšti dažų ant sniego imtis lipdyti spalvotas figūras, „kepti“ sniego pyragėlius su smėlio žaidimų formelėmis.
 
Ledinės žvakidės. Jei balione vandenį sušaldysite ne iki galo, išeis sferos formos žvakidė. Galima naudoti ir kitas formas – puodelius, kibiriukus ir pan. Paprastai žvakidei reikia paimti bet kokią formelę, pripilti į ją vandens ir pašaldyti. Kai vanduo ant dugno užšals, formelę perkelkite į dar vieną indą taip, kad išeitų kelių centimetrų tarpai. Jei norite spalvotų žvakidžių, vandenį galima nudažyti, jei matinių – įdėti sniego, jei puošnesnių – į stingstantį vandenį pridėti šakelių, lapelių, uogyčių ir kitos „smulkmės“.
 
Šaldyti muilo burbulai. Pūsti muilo burbulus žiemą nėra labai paprasta, tačiau smagu. Žemesnėje nei 10 laipsnių temperatūroje jie greitai (ir nors yra labai trapūs, vis dėlto padės lauke sukurti tikrą žiemos pasaką ir ilgam prikaustys vaiko dėmesį). Jei temperatūra kiek aukštesnė, bet vis dar žemiau 0, burbulai lengviau sustings arba atsargiai padėti ant sniego, arba ką tik išpūstu muilo burbulu pagavus snaigę – ji nusės ant muilo burbulo dugno ir padės jam greičiau pavirsti ledu, kurio paviršiuje atsiradę raštai atkartos pačios sugautosios snaigės raštus. Galima pasiruošti tirpalą muilo burbulams: sumaišykite 50 g tarkuoto ūkiško muilo su 400 ml vandens, virkite pamaišydami, kol muilas ištirps. Patikrinkite, ar eina pūsti burbulus. Jei masė per tiršta – įpilkite vandens, jei per skysta – įberkite muilo drožlių. Jei norite, kad burbulai būtų ne tokie trapūs ir džiugintų jus ilgiau, įlašinkite į muilo burbulų masę kelis lašus glicerino.
 
Ledinis vainikas. Panaudokite keksų kepimo formą, dubenėlį ar gilesnę lėkštę, į kurios vidurį įstatysite stiklinę. Pridėkite į indą uogų, šakelių, lapelių – žodžiu, visko, ko tik norėsite. Užpilkite vandeniu ir užšaldykite, o po to apriškite vainiką virve ir pakabinkite lauke norimoje vietoje.

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai