Žaidimai su dviem mažyliais

Apie ką svajoja mamytės, besiruošiančios gimdyti antrąjį vaikelį? Žinoma, apie tai, kaip abu jos mažyliai galės žaisti kartu. Ir jie tikrai kartu žais, tik... ne iš karto. Atrasti žaidimą, kuris tiktų ir vyresnėliui, ir pačiam mažiausiajam, dar visiškai priklausomam nuo mamos, - tikrai ne pati lengviausia užduotis. Tačiau ji įmanoma.

Kokius žaidimus galima jiems pasiūlyti?

Mes siūlome žaidimus padalinti į tris kategorijas:

 

  • Žaidimai smagiam prasiblaškymui
  • Skirtingų sunkumo lygių žaidimai
  • Žaidimai, kuriuose vyresnėlis padeda jaunesniajam

 

Žaidimai smagiam prasiblaškymui

Nuo tos akimirkos, kai tik mažylis pradeda šypsotis ir juoktis, pats metas pagalvoti, kokius linksmuosius žaidimus galima jam pasiūlyti. Štai keletas žaidimų, kuriuos mažieji tiesiog dievina:

 

  • Atsisėsk prieš savo mažylius ir paeiliui staigiu judėsiu užmesk audeklą tai ant vieno, tai ant kito. Paklausk “O kur gi tavo broliukas/sesutė?” ir greitai audeklą nutrauk. Lygiai taip pat galima žaisti ir “diena -  naktis” žaidimą. Tik šiuo atveju audeklą užmesk iš karto ant abiejų mažylių.
  • Pažaisk su mažaisiais “ku-ku” žaidimą. Rankomis užsidenk veidą tai nuo vieno vaiko, tai nuo kito. Vėliau netikėtai pasislėpk už lovos krašto ar už durų. Mažieji labai mėgsta tokius žaidimus ir tai lavina jų reakciją.
  • Kadangi mažyliai labai mėgsta atkartoti suaugusiųjų veido išraiškas ir veiksmus, pažaisk paprastą atkartojimo žaidimą. Nustatyk kokią nors juokingą veido išraišką, arba tiesiog paplok rankutėmis, ir tegu vaikai pabando tai atkartoti. Vyresniajam tai pavyks labai nesunkiai, o mažyliui gali ir nesigauti, tačiau jam tai nebus labai svarbu, juk svarbiausia, kad aplink vyksta veiksmas.
  • Vienas iš smagiausių žaidimų - “ožkelė”. Iš pirštų pasidaryk ragiukus, atsisėsk prieš vaikus ir lėtai pradėk pasakoti: “eina eina ožkelė, ieško ieško, kur pabadyt rageliais” ir tuomet apsimestinai durk “ožkelės rageliais” į kurį nors mažylį. Nei vienas vaikas nežinos, kurį ožkelė badys šį kartą, taigi labai lauks jos sprendimo.
  • Dar vienas puikus žaidimas – muilo burbulai. Paprašyk vyresniojo, kad jis išpūstų muilo burbulų, o pati paimk mažojo rankytes ir padėk jam tuos burbuliukus pagauti ir susprogdinti.

 

Skirtingų sunkumo lygių žaidimai

2 psl. »

Komentarai (1)

Lina 2011-11-26 19:25
Mes muilo burbulus namie žaidžiam

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai