Židinys bute? Visai reali svajonė!

Židinys namuose nuo seno asocijuojasi su jaukumu, šeimos darna ir šiltais žiemos vakarais. Tad nieko nuostabaus, kad daugelis žmonių, kurie planuoja statytis namą, visada pagalvoja apie vietą židiniui, prie kurio bus galima praleisti įsimintinus vakarus šeimos ar draugų apsuptyje. O ką daryti gyvenantiems butuose? Stebėti kitų namus ir tyliai pavydėti? Tikrai ne! Židinys bute tikrai nėra neįgyvendinama utopinė svajonė.  Taigi, kaip ją pasiekti ir sėkmingai įgyvendinti?

Visų pirma, būtina įvertinti savo būsto galimybes turėti židinį. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, židinį bute gali įsirengti tie gyventojai, kurie gyvena ne aukštesniuose nei penkių aukštų daugiabučiuose. Taigi, techniškai net pirmo aukšto gyventojai gali mėgautis iš židinio sklindančia šiluma. Tuo tarpu, žmonėms gyvenantiems aukštesniuose pastatuose lieka viena išeitis – ieškoti alternatyvų. Tiesa, židinį galimą įsirengti viršutiniame namo aukšte įsikūrusiems gyventojams.

Didžiausia problema, su kuria tenka susidurti žmonėms, norintiems savo bute turėti židinį, tai kitų daugiabučio gyventojų pritarimas šiam sumanymui. Reikia mažiausiai 50 proc. gyventojų pritarimo, kad būtų galima pradėti židinio montavimo darbus. Tiesa, kad būtų galima atlikti darbus, kurie daro poveikį namo konstrukcijai, prireiks ir namo bendrijos ar namą administruojančios įmonės sutikimo. Gavus gyventojų ir bendrijos „palaiminimą“, nereiktų per daug džiaugtis, nes teks gauti projektavimo sąlygas iš savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus, o tai gana ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas. Be to, židinio įrengimo perspektyvas turės įvertinti priešgaisrinės saugos ir sveikatos centro specialistai bei kiti ekspertai, kurie yra susiję su būsimais pastato pakeitimas, pavyzdžiui, gali tekti keisti elektros instaliaciją. Taigi, tik gavus visus šiuos leidimus, galima imtis realių darbų. Visgi, teks laikytis itin tikslių ir griežtį priešgaisrinės saugos reikalavimų, juk židinys daugiabutyje gerokai daugiau nei malonios akimirkos ir jaukumas. Židiniai yra laikomi potencialiu gaisro pavojaus šaltiniu, jei yra netinkamai įrengiami.  

Židinys bute gali pasitarnauti ir kaip praktiška šildymo alternatyva, tačiau norint, kad židinio skleidžiama šiluma šildytų ir kitas patalpas, teks įrengti ir ortakius. Ypatingai daug dėmesio ir išlaidų pareikalaus vieta aplink patį židinį. Jai taip pat yra taikomi specialūs priešgaisrinės saugos reikalavimai.  

Alternatyvos

Židinys bute kainuoja nepigiai ir reikalauja pakankamai daug nervų ir geležinės kantrybės. Tad nenorintiems vargti su dūmtraukiu, teks atsisakyti minties apie senove ir tradicijomis alsuojantį židinį, o rinktis modernesnius sprendimus. Didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lr specialistai žmonėms, gyvenantiems butuose, rekomenduoja rinktis elektrinį židinį. Nors elektriniai židiniai realiai nedega, tačiau jie sukuria malonią tikro židinio imitaciją, jiems nereikia jokių leidimų. Tiesa, tokie židiniai yra tikri elektros energijos smaližiai, todėl reiktų gerai pagalvoti ar padidėjusios sąskaitos nesukels jokių nepatogumų.

Komentarai

Interjeras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai