Žiemos linksmybės: mokykimės pramogaudami

Žiema – tai labai gražus ir smagus laikas (bent jau patiems mažiausiems). Veiklos šiuo metu tikrai nepritrūks, tereikia trupučio noro ir fantazijos. Viskas, ką tu ir tavo mažylis matote aplinkui, gali būti jo žaidimų aikštelė ir pirmoji mokykla.

Apie stebėjimų naudą

Tikriausiai daugelis mamyčių norėtų kuo anksčiau išmokyti savo vaikutį „rimtų“ dalykų, pavyzdžiui, skaityti ir skaičiuoti. Tai, žinoma, nieko bloga, tačiau pradėti reikėtų nuo paprastesnio dalyko – aplinkos stebėjimo. Tai kaip tik ir moko mąstyti, analizuoti, daryti apibendrinimus, matyti ryšį tarp priežasties ir pasekmės. Gali namie jam nors ir šimtą kartą parodyti tuos pačius paveikslėlius su metų laikais, bet jeigu jis to nepamatys savo akutėmis, daug naudos iš to nebus. Net ir kieme galima surengti nedidelę ekskursiją ir rasti visokių įdomybių. Dažniau išsivesk mažylį į parką ar mišką, uždavinėk jam įdomius klausimus, pasistenk sužadinti jo smalsumą – tegul jis paieško atsakymų. Nieko baisaus, jeigu ne visada atspės, juk svarbiausia – rasti tiesą. Šilčiau apsirenkite, čiupkite žiūronus ar fotoaparatą ir pirmyn pasitikti žiemos!

Žiemos ženklai

Pakalbėk su vaikučiu apie žiemos ženklus. Tegul jis pats tau papasakoja (net ir trimetis jau turi gana daug gyvenimiškos patirties). Greičiausiai jis pasakys, kad žiemą būna sniego. Rutuliok šią temą, paklausk, kodėl. Paaiškink jam, kad sniegas – tai sušalęs vanduo, kad vasarą jis iškrenta lietumi, o žiemą – sniego pavidalu. Leisk saujoje palaikyti truputėlį sniego, kad šis ištirptų, ir vaikas suprastų. Galite pririnkti sniego į vaikišką smėlio kibirėlį ir namuose pažiūrėti, kaip jis virsta vandeniu.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai