„Žmogiškumas“

„Užsukome į vieną iš greta stoties įsikūrusių Neapolio kavinių. Paskui mus įeina dviese ir sako: „Mums penkis kavos – du išgersim dabar, o tris – pakabinam.“ Sumokėjo už penkis puodelius, tada išgėrė du ir išėjo.

Aš paklausiau De Siku: „Kokia dar „pakabinama“ kava?“ O jis tik nusijuokė ir atsakė: „Palauk, žiūrėk toliau...“

Vėl įeina žmonės. Merginos išgeria savo kavą ir susimoka tiek, kiek priklauso. Trys advokatai užsisako septynis kavos: „Tris mes išgersim, o keturis – pakabinam.“ Sumoka už septynis, išgeria tris ir išeina. Jaunas vyrukas sumoka už du puodelius kavos, vieną išgeria, ir taip pat išeina.

Taip kalbėdamiesi su De Siku išsėdėjom iki pusiaudienio. Durys buvo atviros, ir aš žiūrėjau į saulės užlietą aikštelę. Staiga pastebėjau besiartinantį kažkokį tamsų šešėlį. Kai jis priėjo prie pat baro, pamačiau, kad tai – elgeta. Vargšas žmogus žvilgtelėjo į kavinę ir nedrąsiai paklausė: „Atleiskite, gal kas nors paliko „pakabinamos“ kavos?“

Pasirodo, Neapolyje paplitusi tokia labdaros atmaina – vietinė tradicija, kai kas nors taip sumoka už kavą tų, kurie neturi jai pinigų...“

Tonino Guerra

Komentarai

Skaitiniai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai